Вселити у душі злагоду, мир, духовність, – така головна ідея проекту «Луцьк-Волноваха: разом збудуємо храм». Сьогодні його ініціативна група, а це бізнесмени, представники муніципалітету та силових відомств організували підсумковий брифінг, де розповіли про хід робіт у цьому напрямку.

Так стало відомо, що будівництво храмового комплексу у прифронтовій Волновасі, який почали зводити рівно два роки тому у пам’ять загиблих бійців 51-ї ОМБр, майже завершено.

Він діє і скликає на службу тисячі людей. Запрацювала при церкві й недільна школа. На часі – благоустрій території, облаштування дзвіниць, ландшафтний дизайн. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл певен: такими добрими, духовними справами і кується перемога.

Партнером будівництва храму став благодійний фонд «Волинь-2014». Завдяки проведеній роботі з меценатами, на його рахунках накопичилось понад 9 мільйонів гривень, які, власне, і пішли на побудову та облаштування церкви Святителя Миколая Чудотворця.

Примітно, що понад 80% коштів – це пожертви волинських бізнесменів. Лише підприємство «Луцьксантехмонтаж», в особах батька і сина Чорнух, вклало у справу понад півмільйона гривень.

Долучилися до будівництва храму і чимало пересічних лучан. Адже люди жертвували гроші на різноманітних фестивалях й концертах. Та найбільше краяни проявили себе в іншому – у гостинності.

Реалізація проекту «Луцьк-Волноваха: збудуємо разом храм» не була б такою успішною, якби частину фінансово-організаційних справ не взяло на себе Волинське управління служби безпеки України.

Загалом же, зазначили на брифінгу, Волинь показала, що об’єднавчих факторів між українцями Заходу та Сходу куди більше, аніж деструктивних. Ми справді одна країна, що заслуговує на мир та розвиток.