До Міжнародного дня захисту дітей мами надзвичайних діток вдруге показали виставу «Та, яка створила диво».

Члени громадської організації «Повір у себе» знову вийшли на велику сцену, аби зіграти театральну постанову «Та, яка створила диво». Після успішного дебюту аматорів 4 квітня багато глядачів висловили бажання потрапити на цю виставу знову або ж запросити переглянути її своїх рідних та друзів. Тож у вівторок, 28 травня, мами хворих діток знову вийшли на сцену.

Режисер-постановник Світлана Органіста разом із батьками-акторами вирішили зробити такий подарунок лучанам до Міжнародного дня захисту дітей.

Під час вистави збирали гроші на придбання обладнання у кімнату сенсорномоторної інтеграції для громадської організації батьків дітей із психофізичними вадами «Повір у себе».

На сцені розгорнулася вистава-історія про родину, у якій росла особлива дитина – дівчинка Елен з аутизмом. У сім’ї Келлерів ставилися до неї по-особливому: у всьому догоджали, аби лише вона не кричала. Дівчинка виросла капризною і неслухняною.

Загалом, ідея донести до соціуму через мистецтво театральної гри ті переживання й труднощі, з якими зіштовхуються батьки дітей із аутизмом, належить керівниці громадської організації «Повір у себе» Інні Гачуковій. Усі актриси – мами-учасниці цієї ж організації. Саме вони не з чуток знають про біль відчуження, страх та несприйняття навіть від рідних і друзів, коли ті помічають ознаки хвороби дитини.

“Четвертого квітня ми показали цю виставу на великій сцені. Сьогодні ми показуємо її вже вдруге, так як вистава набрала дуже багато схвальних відгуків. Ми дуже хочемо, аби батьки, які мають дітей з аутизмом, не опускали руки. Народження особливої дитини в сім’ї – це не біда. І не вирок”, – пояснила Інна Гачукова.

Одна з учасниць вистави Марина Борозенець ділиться: готуватися до виходу на сцену було важко.

“З одного боку, мені було легше, бо я мама дитини з аутизмом, яка грає маму дитини з аутизмом. З другого боку, щоразу доводилось повертатись у свої стани, яких ти вже спробував позбутися. Важко було повертатись у ці емоційні і складні спогади. Але ми віримо, що глядачі, серед яких також багато батьків дітей з аутизмом, сприймуть головну нашу думку – вихід завжди є”, – розповіла вона.

Фото Поліни БЕРЗЮК