На території Затурцівської ОТГ Локачинського району збираються побудувати вітрову електростанцію.

Об’єкти будуть встановлені за межами населених пунктів за 700 м від житлової забудови з дотриманням вимог українського законодавства. Про це повідомили на сайті Волинської облради.

Представники компаній ТзОВ “Волинь Вест Вінд – 2” та ТзОВ “Волинь Вест Вінд -3” заявляють, що   залучать в область 300 мільйонів євро інвестицій та створять сотні високооплачуваних робочих місць.

За умови врегулювання всіх формальностей,  вітропарк  потужністю 106 МВт може бути введений в експлуатацію в 2022 році.

Орієнтовний термін експлуатації вітрової електростанції – 20 років.

Зі слів потенційних  інвесторів,Волинь  має значний природний потенціал для реалізації вітроенергетичних проєктів. Однак стартувати з будівництвом вітрової електростанції в Локачинському районі поки заважають формальні причини. Зокрема, в районі не затверджено Схеми планування території, без якої не можна розробити детального плану території розміщення об’єктів альтернативної енергетики, як того вимагає Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Затвердження Схеми планування території  району  – компетенція районних депутатів. Є сподівання, що обранці громади розглянуть питання на найближчій сесії районної ради.

“Вітрова електростанція забезпечать Локачинський район новими робочими місцями, а також значними надходженнями до  бюджету. Але важливо, де буде зареєстрована  компанія, бо від цього залежить, куди будуть сплачуватися податки. В Локачинському районі сьогодні видобувають газ, але місцеві бюджети від цієї діяльності ніякої вигоди не мають. Тому ми рекомендуємо виконавчій владі області при підписанні Меморандуму про співпрацю з компанією-інвестором обов’язково врегулювати питання реєстрації підприємства”, – зауважила Ірина Вахович.