7,5 мільйона нових дерев і більше тисячі гектарів нових лісів. Волинські лісівники вже завершують весняну лісокультурну кампанію. Цьогоріч вона виявилася особливою, бо до неї долучилися переселенці. Вони ніколи в житті не планували побувати на Волині, а тепер садять тут ліси.

Ольга Матвєєва про це знає більше.

Данилові – 15, Вадимові – 13. Вони познайомилися у лісі, бо ж обоє прийшли садити дерева. Копаючи ямки для дубів, хлопці жартують: «Не думав, що ліс буду садити».

Не думали вони раніше, що робити це доведеться на Волині. Обох сюди привела війна. Вадима – із Київщини, Данила – із Дніпра. Садити дерева прийшли, аби зайняти руки, а разом з тим і голову.

Висадили один дуб і зразу беруться за інший, як фахівці. Ця рожева рідина, показують хлопці, допоможе саджанцям прижитися: «Це хімія. У ньому волога набирає, щоб дерева краще приживалися до землі».

Саджанець за саджанцем – і з’являється цілий рядок дубів. Ще один такий поряд висаджує киянка Анна. Для неї така робота не нова, бо раніше допомагала озеленювати школу, в якій працювала. Тепер без сліз про минуле життя згадувати важко.

«Душа рветься додому», – ділиться жінка. Садити дерева приходить вже вдруге, аби бодай трохи відволіктися. У Волинських лісах вже є щонайменше три сотні дерев, що посадила пані Анна.

«Воно відволікає. Душа якось розряджається. Легше стає набагато. А думки, звичайно, там», – каже переселенка.

Поряд із маленькими дубами з’являються сосонки. Їх із товаришкою садить киянка Мирослава, що у столиці працювала викладачкою. Фізична праця, ділиться, не втомлює. А навпаки, результат мотивує.

«Зараз ми вже її досадимо. Ініціатива збагачувати нашу землю користю, деревами, кількістю кисню, щоб ми жили в класному чистому середовищі, щоб Україна ставала все більш екологічною», – каже переселенка Мирослава.

Волинські лісівники, які допомагають садити дерева переселенцям, діляться: раніше займалися цим самотужки. Цьогоріч на весняну лісокультурну кампанію запросили переселенців, яких прихистили на своїх угіддях.

«Ми кинули клич і сказали: якщо маєте бажання, посади дерево на Волині. І всі відгукнулися», – розповіла інженерка лісових культур Алла Ольховик.

У тому, що  дерева виростуть міцними і здоровими, не сумніваються. Бо ж, зізнаються, переселенці садять не гірше, ніж самі лісівники. На цій невеликій ділянці вже ростуть 2 з половиною тисячі сосон і майже 5 сотень дубів.

«Цієї весни ми вже посадили 155 гектарів. І лишилося в нас всього-на-всього 13 гектарів до заліснення. Якщо все буде добре, буде мир і спокій, до кінця неділі ми завершимо весняну лісокультурну кампанію», – стверджує Алла Ольховик.

Це вже четверта акція із висадки дерев, до якої долучилися переселенці. Галявини із поки маленькими саджанцями з роками стануть лісами єднання.