Медична директорка Волинської обласної інфекційної лікарні Любов Серба наголошує: маски треба носити лише у приміщенні. Інакше люди самі себе наражають на небезпеку. 

Про це вона розповіла під час отримання гуманітарної допомоги – благодійники передали медзакладу стерильні рукавички, мішки Амбу, халати та покриття, антисептик, пробірки, маски. Про це у фейсбуці написав член виконкому Луцькради Ігор Алєксєєв.

Таку допомогу організували “Medical Teams International ” та фонд “Серце в долонях”.

Сьогодні, Волинська обласна інфекційна лікарня! .Стерильні рукавички, мішки Амбу, халати та покриття, антисептик, пробірки, маски, розхідні в реанімацію. Сподіваюсь це дуже актуальна на сьогодні допомога від "Medical Teams International " та фонду "Серце в долонях".!) Олександр Кізім, саме він опікується роботою американського фонду в Україні й саме він не вперше долучає мене та Наталія Ариванюк до цієї благої справи,велика повага йому !.)Окремо дякую Любов Дмитрівні Сербі за чудовий прийом й розгорнутий коментар для волинян..Не панікуємо й не опускаємо руки! Все буде ок!)

Gepostet von Ігор Алексєєв am Freitag, 20. März 2020

Любов Серба нагадала, що станом на 21 березня на Волині не зафісовано жодного хворого на коронавірус. За її словами, лікарня вже найближчим часом отримає невелику кількість експрес-тестів.

“Я прошу усіх не панікувати і дотримуватися правил карантину. З дому виходити за потреби. Прогулятися в парку – це не є велика проблема, головне – не контактувати з великими групами людей. До речі, я бачу, що лучани ходять по вулиці в масках. Але це неправильно. Їх мають носити лише хворі люди або ті, хто за ними доглядає, і лише в приміщенні. Якщо ж ви одягаєте маску на вулиці – то наражаєте себе на небезпеку, бо під нею утворюється кондленсат, яким ви дихаєте”, – наголосила лікарка.

Нагадаємо, станом на 10:00 21 березня в Україні 41 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 15 нових випадків.

По всій країні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому. Закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок.