Після новорічно-різдвяних свят лучани масово викидають ялинки. Оскільки у місті немає мобільного пункту збору, то складають їх переважно біля смітників. Збором зелених красунь займається «Луцькспецкомунтранс». У підприємстві містян закликають в жодному разі не викидати ялинки у контейнери, оскільки звідти їх проблематично дістати. Комунальники обіцяють, що дерева збиратимуть тричі на тиждень – з цією метою виїжджають дві машини, призначені для збору великогабаритного вантажу.

«Всі ялинки ми заберемо, і основна маса ялинок, я думаю, що за тиждень-два буде вивезена. Ну це буде залежати від того, як будуть їх виносити. Через те, що, ви знаєте, у нас є такі господарі, які виносять їх, як кажуть, і на дев’яте травня, і перед пасхальними святами» – Валерій Кузьмич, керівник КП «Луцькспецкомунтранс»

За словами керівника підприємства, частина дерев піде на паливо для твердопаливних котлів. Їх завозитимуть до станції перевантаження, а також власне на територію підприємства. А ще частину «Луцькспецкомунтранс» завозить до зоопарку. Там їх використовують на корм тваринам, на дрова, частину навіть у якості декору.