Поминальний обід у кафе “Україна”, що в Ківерцях, для шістьох гостей закінчився на лікарняному ліжку. Симптоми кишкової інфекції вони відчули не одразу. До медиків звернулася і чотирнадцятирічна Христина Синюк. Розповідає: їла помідори, оселедець, салати і не тільки.

Кількох людей уже виписали зі стаціонару, однак хворі зізнаються, ще п’ятеро-семеро лікуються вдома, до медиків звертатися не хочуть. У інфекційному відділені Ківерцівської центральної райлікарні нині перебуває Євгенія Ришкевич. Каже, бувала й раніше в цьому кафе. Місцеві часто святкують там дні народження, весілля. Подібних випадків жінка не пам’ятає.

За словами медиків, усі відвідувачі, які отруїлися, їли салат з куркою і майонезом та рибу. В них виявили сальмонельоз.

Хворі розповідають, що чимало витрачають на лікування. День обходиться у близько п’ять сотень гривень. Чи відшкодують щось потерпілим – невідомо. Нині заклад зачинений.

Юридичним власником кафе є Ківерцівська районна спілка споживчих товариств.

Чи справді відвідувачі “України” отруїлися саме в кафе з’ясують згодом. Аби дослідити, що стало причиною, спеціалісти взяли проби зі страв. На Волині, це вже четвертий спалах сальмонельозу за шість місяців, що у півтора рази перевищує загальноукраїнські показники, – розповідає лікарка-епідеміологиня обласного лабораторного центру Валентина Новачевська.

Лікарка розповідає, цю інфекцію можна розпізнати за високою температурою, нудотою і різким болем у животі. Чим швидше ви звернетеся за медичною допомогою – тим краще, бо Сальмонела швидко розмножується.