Свято-Покровська церква у селі Озеро Луцького району належить до московського патріархату. Місцеві кажуть, храм у селі один. Сюди приїздять мешканці інших сіл, які зберігають прихильність до УПЦ МП. Жителів Озера це не влаштовує. Чекали до останнього, та терпець увірвався. Більшість релігійної громади хоче вийти з лона російської церкви та слухати богослужіння рідною мовою.

«В українську церкву – українську мову. І щоб настав спокій. І щоб ми у своєму селі могли ходити до своєї української церкви і молитися своєю українською мовою. Щоб було всім доступно», – каже жителька Озера Любов.

«Люди в попередні неділі просили священника, щоб пробувати переходити до ПЦУ. Священник людям відповідав, що це є розкольництво. Ми не вважаємо це розкольництвом, оскільки вважаємо, що в Україні повинна бути єдина помісна православна церква», – зауважила місцева  мешканка Озера Аліна.

До слова, отець Михаїл служить у Свято-Покровській церкві вже понад 20 років. Поганих слів на його адресу селяни не кажуть. Розповідають, що для них головне, аби він теж підтримав громаду. Тож збори без нього вирішили не починати.

Чи зголосився, врешті, священник висловити свою позицію та як минули збори релігійної громади у селі Озеро – розповімо вам у наступних випусках новин.