Не секрет, що серед учасників гурту Kalush Orchestra, які перемогли на цьогорічному «Євробаченні», є волиняни. Усі троє навчалися в Луцьку, тут стали музикантами і почали професійне життя. Саме місцевим наставникам завдячують успіху. Наша знімальна група познайомилася з учителем знаменитостей, а також довідалася, хто і де платив їм першу зарплату.

Про секрети перших кроків сьогоднішніх тріумфаторів дізнавайтеся із сюжету.

Лучанин Ігор Діденчук, Віталій Дужик із Жидичина і Тимофій Музичук із села Поворськ, що на Ковельщині, навчалися в Луцьку у Волинському коледжі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.

Викладач хлопців Юрій Фокшей досі береже на стіні фото хлопців. Ігоря Діденчука, каже, знає змалку. Разом об’їздили десятки творчих конкурсів. Хлопець, наголошує викладач, завше був дуже впертим.

«На сцені було по-різному: він міг збитися. Переносив непросто це. Але ми разом спілкувалися. Пройшов час, я питаю: ну що, на конкурс більше не поїдемо? «Нє, Юрій Євгенович, я буду до наступного конкурсу готовий», – згадує викладач.

Із цікавого також те, що аби вступити до коледжу, ще один учасник гурту з Волині Тимофій Музичук щотижня долав 90 кілометрів.

«Він їздив із Повурська до Ковеля, з Ковеля – до Луцька. Знаєте, такий непростий шлях як для дитини, я вважаю. Але він кожного заняття приїжджав готовий», – розповідає Юрій Фокшей.

Виступ гурту Kalush Orchestra викладач дивився, зізнається, зі страхом.

«Найбільш моторошно мені було за Тіму. Тому що ми з ним спілкувалися, і на пробах він казав, що йому було трошки високо. Казав, «зависоко, в мене голос зривається», – розповідає викладач.

Але на «Євробаченні» Тимофій, запевняє викладач, не фальшивив. А ось образ Калиммена, який танцював брейкданс, Юрію Фокшею не до вподоби. Йому, каже, треба було виступати в шароварах.

«Тіма був гарно одягнутий у такому костюмі, чи то гуцульському, чи то просто українському, і треба було далі продовжувати ту лінію. А вийшов чоловік… Ну, може, він добре танцював, і всі не звернули на то увагу», – міркує наставник.

Директор Волинського фахового коледжу культури і мистецтв, в якому навчалися учасники Kalush Orchestra, Тарас Войтович каже: вже не вперше на Євробачення у складі гуртів їздять сопілкарі-випускники їхнього навчального закладу.

«У нас жартують багато про те, хто ж поїде наступним. Уже декілька разів наші випускники були в колективах на «Євробаченні». Ми навіть жартами вже знайшли такого Стаса, який наступним у якомусь колективі має поїхати», – повідомив Тарас Войтович.

Згодом хлопці з «Калуша» влаштувалися на роботу в Гіркополонківську дитячу музичну школу. Тут вони вперше отримали запис у трудовій книжці.

«Приходили, як правило, у віці 18 років. У їхньому віці думки зовсім інші, а вони приходили, радилися, це їм було цікаво», – каже директор Гіркополонківської дитячої музичної школи Володимир Потрапелюк.

«Євробачення», розповідає, дивився з неймовірним хвилюванням.

«Цілу ніч, до о пів, напевно, четвертої ранку дивився. Коли підрахунок голосів, то відчував, як десь на екзамені. Десь, видно, тиск піднявся, і такий неспокій і тривога», – пригадує директор музичної школи.

Замість слів радості від перемоги Kalush Orchestra директор музичної школи поспішає показати фото хлопців. Цим самим висловлює гордість з того, що в архіві галереї має світлини із зірками – переможцями «Євробачення-2022».