Війна  змусила змінити плани багатьох українців. Чимало наших громадян виїхали зі своїх домівок в інші міста України, а також за кордон. Як знайти баланс і ресурс в чужому місті, в чужій країні, як витримати емоційно?

Про це  у програмі «Актуально» на 12 каналі говорили із психологинею Наталією Рейч. 

«Коли людина переїжджає вимушено в інші місце, можуть бути дуже різні реакції. Може бути реакція відсторонення, закритості від всіх. Це є небезпека. Тому що якраз через комунікації, через відновлення нових зв’язків можна шукати нові можливості. Тому, коли немає нічого і начебто зруйновано все – потрібно усвідомити, що це також момент почати робити щось нове, відкривати себе по-новому, реалізовувати», – каже психологиня.

Вона також наголосила, що не варто засуджувати тих осіб, які свідомо чи несвідомо можуть образити чи звинуватити інших у такій проблемі.

«Також щодо людей, які залишились у своїх містах: не потрібно звинувачувати тих, які приїхали і свідомо чи несвідомо кажуть: «А от вам тут добре, бо ви живете у своїх домівках, а нам погано». Краще поспівчувати і запитати чим можна допомогти людині», – говорить пані Наталія.

Той, хто був вимушений їхати за кордон, втікав від війни, має знайти щось і хороше в цьому. Не буває будь-яка ситуація абсолютно поганою. В кожній ситуації є щось, що може бути ресурсом. Бо коли заходити в себе, копатись у своїй травмі, не просити допомогу і відсторонюватись від усіх – це може бути небезпечно.