До студії 12 каналу завітав депутат Луцькради Микола Яручик

У програмі “Вікенд на 12 каналі” він розповів про своє захоплення садівництвом, а також поділився порадами з догляду за деревами й кущами. 

***

Як з’явилася любов до садівництва?

Я раніше дуже не любив садівництво. Прийшов час, коли вдома треба було посадити кілька дерев, мені це сподобалося. Це було 7-8 років тому. Тоді я почав вивчати деталі садівництва, робити перші кроки. Сьогодні вже маю певні результати.

Перші дерева, які я посадив: яблуні, груші, горіх, персики, черешні, вишні. 

Публічно про своє захоплення я заговорив 2 роки тому, коли в міській раді мінявся секретар. Тоді під час засідання сесії я встав і в мікрофон заявив: “Я їду білити дерева”. До речі, я їх тоді побілив, покропив, а тепер маю плоди. От і в студію вам приніс трохи свого урожаю. 

Що росте у садку Миколи Яручика?

В мене є і плодові дерева, і кущі різні. Взагалі орієнтовно 155 дерев. Це, напевно, трохи забагато. Можливо, доведеться проріджувати, потім побачу. 

У мене нині ростуть вишні, черешні, горіхи, груша, айва, зизифус, яблуня, ґумі, годжі, аронія, актинідія, малина, аґрус, смородина, йошта, лохина, абрикос, ірга. 

Ірга -це такий кущик цікавий. Плоди у нього зовні дуже схожі на лохину. NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору) використовує їх в раціоні космонавтів, бо ірга добре впливає на пам’ять. Зизифус – це китайські фініки.

Я багато експериментую, щеплюю різні сорти фруктів на одному дереві. На початку я радився з професійним садівником, якось придбав у нього грушу, на якій він прищепив 21 різний сорт. Кілька не прижилося, тож зараз це дерево дає 17-18 сортів груш. Це дуже цікаво: весною достигають одні сорти, восени – інші. 

Я цьогоріч був в садах кількох друзів. Вони попросили, аби я прищепив їм гарні сорти фруктів. Це довготривалий процес, нема результату за місяць чи два. Тут результат за 2-3 роки буде. Але ми нікуди не поспішаємо. 

Якого догляду потребують дерева?

Садівництво – це приємне заняття, багато часу не забирає.  Варто лише кілька днів провести в садочку наприкінці зими чи на початку весни. 

Торік я обробляв дерева кількома препаратами. Цьогоріч вирішив поексперементувати і взагалі нічим їх не кропив. Але розумію, що дарма: треба обробляти щонайменше від грибка. Дерева хворіють і їх, як і людей, треба лікувати. Протигрибкові препарати багато шкоди не принесуть – це як антибіотик. 

Дуже багато врожаю роздаю друзям, батькам. Для себе залишаю мінімум – кладу трохи в морозильну камеру. Мені подобається процес садівництва. Це не займає багато часу. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Про переваги подорожей Україною і секрет успішного шлюбу: розмова з Анною та Павлом Данильчуками. ВІДЕО

Після дерев та кущів – квіти

Зараз я вирішив зробити поза своєю ділянкою 14 клумб, хочу там посадити троянди. Побачив в мами: рожеві, червоні… Вони мені дуже сподобалися і я знаю, як їх розмножувати. 

Це буде над дорогою. Я знаю, що їх будуть красти, ламати, різати. Але за 2-3 роки вони виростуть. Вірю, що наша країна міняється, люди міняються. Я хочу, щоб це було не тільки для себе. Бо садок – це за високим парканом, це лише для мене.

ЧИТАТИ  ТАКОЖ: Про роботу на сироварні і захоплення бджолами: розмова з Григорієм Недопадом