Належні умови для пішоходів та велосипедистів, комфортний рух громадського й приватного транспорту та впорядковане паркування — таким обіцяють зробити проспект Волі.

Як зміниться проспект від вулиці Шопена до Київського майдану міркували під час засідання круглого столу 12 березня. Проєкт майбутнього капітального ремонту презентували рівненські архітектори-урбаністи з майстерні архітектури та дизайну “МOST” Дмитро Котлярук та Ольга Шевчук, – пише пресслужба Луцької міської ради.

Вони вважають, що важливу багатофункціональну міську магістраль необхідно адаптовувати до європейських стандартів, коли на першому місці — пішоходи та велосипедисти, а не автомобілісти. Озвучивши проблематику проспекту, яка аналогічна подібним вулицям інших міст, спроектованих в радянський період, архітектори пропонують забезпечити належні умови для пересування пішоходів та велосипедистів, впорядкування паркомісць та зробити зручним рух громадського транспорту й приватних автівок.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Які дороги Волині ремонтуватимуть у 2021-му? ПЕРЕЛІК

Розробники проєкту майбутній проспект Волі бачать доступним для усіх верств населення, із зручними зупинками громадського транспорту, безпечними пішохідними переходи з острівцями безпеки, з паралельним повздовжнім паркуванням, перерозподіленою проїзною частиною і влаштуванням лівоповоротних смуг, що забезпечить можливості автомобілям повернути, не затримуючи основний транзит, одностороннім рухом на бічних вуличках, а також єдиним дизайн-кодом для вуличних меблів, лав, смітників, велопарковок, елементів освітлення тощо.

За словами директора департаменту житлово-комунального господарства Миколи Осіюка, проєкт капітального ремонту частини проспекту Волі розрахований на найближчі два роки з орієнтовною вартістю 60-80 мільйонів гривень.

Презентований проєкт архітектори будуть допрацьовувати, внісши усі пропозиції та зауваження, які озвучили.