Херсонщина – один із основних постачальників овочів по всій Україні. Та ще з березня цей регіон – окупований росіянами. Звідки будемо брати овочі цього року і чи не буде їх бракувати – розповідає народний депутат України Іван Чайківський у програмі “Актуально”.

За його словами, овочі вирощували не лише у Херсонській області. У дещо менших, але також великих об’ємах цим займалися і на Дніпропетровщині, і на Львівщині, і на Тернопільщині, і на Хмельниччині.

“До того ж, наші підприємці доволі швидко зорієнтувалися і ще в березні зрозуміли, що потреба в овочах буде значна – через окупацію Херсонщини. Навіть якби ми її звільнили в квітні, виростити там потрібну кількість овочевих культур вже не встигли б. Тому підприємці на заході та в центрі України засіяли ними значно більші площі. Я переконаний, що Україна овочевими культурами буде забезпечена. Так, можливо в нас будуть якісь моменти з цибулею чи ще чимось, але в цілому все буде добре”, – каже Іван Чайківський.

Щодо гречки – то її дійсно цьоголріч буде менше.

“Я думаю, що без гречки може обійтися колжен українець, не треба на ній акцентувати увагу. Гречана крупа направду не може бути дешевою, бо вона низьковрожайна і потребує багато витрат на етапі вирощування. Аграгіям не дуже вигідно вирощувати гречку. Її завжди сіяли, але її завжди не вистачало навіть для внутрішнього користування. Так, ми дуже багато цієї крупи ввозили – з росії, білорусі чи Китаю. Так, тепер будемо менше ввозити. Відповідно – будемо трошки менше їсти гречки, натомість – більше ячмінної, пшеничної крупи, рису”, – запевнив нардеп.