Щоб вчасно виявити хвороби щитовидної залози, зокрема і рак, потрібно оглядати та пальпувати свою шию, іноді робити УЗД цього органа та здавати кров на аналіз.

Про це у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 20 грудня розповів завідувач відділення хірургії ендокринної та абдомінальної патології Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Соловей.

Він радить періодично пальпувати шию у тій ділянці, де розміщена щитовидна залоза, на зразок того, як це роблять жінки, оглядаючи молочну залозу. Лікар стверджує, що великі вузли можна відчути руками.

До слова, зауважив він, жінки уважніше ставляться до свого здоров’я, і тому частіше у 3-5 разів виявляють патологію щитовидної залози. Водночас кількість випадків раку щитовидки у чоловіків у 3 рази більша, ніж у жінок, каже лікар.

«Серед тих, у кого ми робимо біопсію щитовидної залози, знаходимо рак у кожної 8-ї жінки і в кожного 2-го чоловіка. І така статистика зберігається в усьому світі», – стверджує Олександр Соловей.

Ендокринний хірург радить хоча б раз у житті робити УЗД щитовидної залози та раз у 5 років здавати кров на гормони щитовидної залози.

«Треба стежити, чи не змінилися голос, форма шиї, компресія шиї (коли людина не може ковтати, дихати, бо великі вузли здушують органи дихання)», – наголосив лікар.

Нагадаємо, Олександр Соловей прогнозує, що невдовзі рак щитовидної залози за розповсюдженістю опиниться на першому місці серед усіх онкологічних захворювань.

Також він спростував міф, що нібито після біопсії щитовидної залози пухлина, якщо вона є, починає активно рости.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинський лікар розповів, чи може людина жити без щитовидної залози