Луцький священник Віктор Михалевич, посилаючись на Святе Письмо, стверджує, що ніхто не знає, коли настане кінець світу. Водночас, аналізуючи сучасне людське життя, він вважає, що нинішній світ уже близько до свого кінця.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 6 жовтня.

«Про кінець світу говорять, мабуть, з початку існування людства. Спочатку чекали приходу месії Ісуса Христа, і вже в I столітті очікували кінця світу. Святе письмо каже однозначно, що буде той день, але він прийде несподівано, тому треба бути до нього готовими. Про той день ні ангели на небі, ні син людський не знають. Тільки Отець Небесний.

Суть така, що не важливо, коли він буде. Важливо, що він буде. Але чи ти будеш до нього готовий?

Святе письмо каже, як до нього готуватися. Зокрема апостол каже: пильнуйте ваші серця, тіла, щоб вони не обтяжувалися пияцтвом, об’їданням, різними гріховними речами. Дуже небажано бути обтяженими в той момент, тобто бути не в Бозі, коли твоя молитва не працює, коли ти озлоблений, ображений, розгніваний,

У Євангелії розповідається, як було в часи Ноя. Люди пили, їли, веселилися, жили у кайф. Аж до того дня, коли Ной увійшов у ковчег – і сталася загибель людства. Люди бачили, що Ной будує ковчег, вони знали, що він праведний, і насміхалися з нього. Але коли настав той день, коли Господь сказав «Все, кінець», вони не були до цього готові.

Апостол Павло у посланні до Тимофія каже, що в останні дні будуть певні ознаки настання кінця світу. Зокрема буде важко жити, бо люди стануть дуже грошолюбними, самолюбними, неслухняними, гордими, несмиренними, більше любитимуть розкіш, ніж Бога. Тому важко буде жити…

Згадаймо Содом і Гоморру. Там були гріхи, які до неба волали. Господь приходить до праведника Авраама, і поки вони йдуть туди, Авраам ніби торгується з Богом. Каже: якщо буде 50 праведників, залишиш ці міста? Господь каже: так, залишу. А якщо буде 20 праведників, 10?.. Господь каже: якщо буде навіть 10 праведників – залишу ці міста.

Секрет такий, що там не було навіть 10 праведників. Там була лише сім’я Лота, якого Господь попередив: забирай дітей і тікай високо в гори. І коли Лот вибігав, казав людям: слухайте, буде кінець світу, покайтеся. То з нього усі реготали.

Є така ознака деградації людини чи суспільства, коли із серйозних тем починають сміятися. Наприклад, коли сміються з шанування батька і матері, коли дівчина сміється з того, що вона дівчина, що вона жінка, що є певна жіноча честь… Це ознака початку кінця.

Я скажу від себе: напевно, кінець світу – це не якась точка, це певний період, у який, скоріше, за все ми вже ввійшли. Адже те, що бачимо сьогодні в наших школах, на вулицях… Оті гаджети, які від слова «гад» (те, що вповзло колись в Едемський сад, гад, який вкусив наших прабатьків)… Сьогодні видно, як дитина, яка ще говорити не навчилася, а тільки прокинулася – і вже давай телефон. Немає вже спілкування з татом і мамою, бо є гаджет…

Щоб розумно користуватися гаджетами, треба щоб був розум. Людина розумною не народжується, вона такою стає. А сьогодні розумними ставати не хочуть, бо щось є інше, цікавіше…» – розповів Віктор Михалевич.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Людина, яка має Божий страх, – глибоко щаслива, – волинський священник