У Луцьку після 21-ї годин перевізники часто з’їжджають з маршрутів, тому доїхати у будь-який район міста – складно. Проте більшість з них уклали договори, відповідно до яких маршрутки мають курсувати містом і пізно ввечері.

Лучани часто скаржаться до міської ради на відсутність громадського транспорту у вечірню пору. Начальник управління транспорту Луцької міськради Віктор Главічка повідомив: щодо скарг постійно проводять перевірки і деяким перевізникам уже надіслали приписи про усунення порушень, пише ІА Волинські Новини.

З його слів, час роботи маршруток встановлений у договорах, і залежно від маршруту останні рейси повинні бути за деякими з них навіть після 22-ї години.

«Ми проводимо перевірки, перевізникам направили приписи щодо невиконання вечірніх рейсів. Щодо того, до якого часу мають їздити маршрутки, то на кожному маршруті по-різному: є до 21:30, 22:00, 22:30, а на деяких маршрутах, що пролягають основними вулицями є і до 23:00. Ми знаємо про ці порушення, проводимо наради, рейдові перевірки», – переконує він.

Водночас у договорах передбачено, що за невиконання умов з перевізниками можуть розірвати угоди. Віктор Главічка повідомив, що під час найближчого засідання виконкому планують заслухати перевізників, щодо яких виявлені порушення, і тоді вже ухвалюватимуть рішення.

Він зазначає: перевізники такі дії пояснюють тим, що їм невигідні вечірні виїзди.

«Вони це пояснюють економічною недоцільністю, зниженням пасажиропотоку о цій порі, а в той же час паливно-мастильні матеріали суттєво подорожчали», – розповів посадовець.

Нагадаємо, у Луцьку планують підвищити вартість проїзду у міських маршрутках. Відповідне рішення департамент економічної політики готує внести на розгляд міськвиконкому уже в жовтні. Зокрема, квиток у маршрутному таксі коштуватиме 8 гривень, а для школярів – 4 гривні.