Цілодобово у Ківерцях працює координаційний центр. Тут допомагають розселити людей, отримати продукти харчування і речі побуту. Понад пів сотні мешканців Київської, Харківської та Донецької областей вже знайшли свої нові домівки. Тут чекають ще на дві сотні біженців.

Христина Замкова з двома дітьми і чоловіком тікала з донецького містечка Бахмут. Нині усі в безпеці і стають на облік у міській раді Ківерців. Таких, як вона, – понад 50 осіб, серед них 15 дітей. Вони вже отримали все необхідне.

У координаційному центрі Ківерців збирають інформацію про всі потреби людей і негайно реагують.

Перевозити біженців допомагають волонтери, які йдуть на великий ризик.

У кабінеті міського голови кипить щоденна робота. Тут немає місця політиці.

«За ці 4 дні я нікому не сказав, що хтось не доробив ту роботу, яка була поставлена. Головне, що мені подобається, – що без дискусій, монотонно», – каже голова громади Олександр Ковальчук.

Окрім потреб тимчасово переміщених осіб, ківерчани всіляко підтримують хлопців із тероборони.
«Пишеться заявка. Якщо це тероборона, то від керівництва тероборони, щоб не було сумбуру, а якщо це переселенці – то приходять і також пишуть заяви, і ми їм допомагаємо», – пояснив заступник міського голови Віктор Лисюк.

На думку Ірини Констанкевич, яка координує роботу центру в області, такі центри і наради серед усіх гілок влади допомагають об’єднатися і спільно вирішувати проблеми з гуманітарними вантажами, розселенням та нестачею продуктів.

«Ми побачили, що спільно працюють волонтери, апарат, широке громадське суспільство, церкви – усі залучені до цієї роботи. І подекуди хочеться сказати: аби не заважали», – зазначила Ірина Констанкевич.