30-градусна спека загрожує не лише тепловим ударом. У такі дні варто бути особливо обережними з їжею, зокрема м’ясом та молоком, адже псуються вони зараз дуже швидко. Як обирати м’ясо і чим можуть бути небезпечні продукти, що продають на спеці, дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Аби посмакувати м’ясом, чимало лучан вирушають на ринок. Тут, кажуть, воно домашнє, без добавок, а головне – ціни не кусаються

«Лопатка по 110, м’якоть, шинка по 120-130, бочок – 110-115. Сало від 30 гривень і до 140», – називає ціни продавчиня Лариса.

Вона певнить: усе свіженьке й безпечне, бо ж перед тим, як потрапити на прилавок, м’ясо проходить перевірку у місцевій лабораторії. Упродовж дня, каже, для його зберігання тут є усі умови.

«В нас є холодильна камера, виносимо, заносимо», – запевняють продавці.

Аби торгувати в м’ясному павільйоні, треба платити за місце. А ціна, нарікають підприємці, в умовах війни зросла.

«7 тисяч ми платимо за оце. 7 тисяч в місяць! І ми мусимо працювати», – розповідає продавець Валерій.

А поряд ряди порожні. Продавці розповідають: раніше там торгували молочкою.

«В нас прилавки пусті, а з «Пасажу» продають із землі молочку», – стверджує продавчиня.

Оренду платити не хочуть, бо це не по кишені. Пані Тетяна, аби торгувати молочкою на вулиці, запевняє: теж платить за місце – подобово. У павільйоні продавати не хоче, бо там людей немає. А тут розбирають швидко.

Продукцію теж перевірили у лабораторії, каже Тетяна. Як і панянки, що торгують молочкою із землі.

«Ми здавали на аналіз, кожного ранку приходить лаборант, бере на аналіз», – запевняють.

Втім, жодного папірця, що це засвідчує, кажуть, немає. Такі нам показує пані, яка навпроти торгує м’ясом.

«Вони кожен ранок беруть, але в середу та п’ятницю ми здаємо абсолютно все, що є», – стверджує підприємиця Тетяна.

Адміністрація ринку нам пояснює: в лабораторії й справді щоранку беруть зразки м’ясних та молочних продуктів, але, наголошують, лише із прилавків. Бо торгівля із землі заборонена!

Тим більше не дозволена торгівля за межами ринку. Щоправда, за цим вже стежать мунвартівці. Нині біля входу до Завокзального ринку кілька продавчинь.

Медики застерігають: будь-яка така купівля м’яса чи молочних продуктів може завершитися сумно.

«Патогенні мікроорганізми дуже люблять теплу температуру і розмножуються дуже-дуже швидко. Це може бути стафілокок, стрептокок, може бути заражене й ботулізмом. Випадки ботулізму вже з’явилися в нас на Волині», – повідомила лікарка-інфекціоністка Лариса Рубас.

Аби вберегтися від хвороб, насамперед варто купувати м’ясо та молочні продукти у перевірених точках, де є усі документи й холодильники. Бо ж на вигляд розпізнати небезпеку – важко.

«Зовні заражене м’ясо нічим не відрізняється від нормального. Запаху якогось специфічного не має, якщо, звичайно, воно не перележало свій строк. З вигляду може трошки темнуватіше, і немає такого живого блиску», – пояснює Лариса Рубас.

Вже придбане м’ясо перед приготуванням варто промити під водою.