Із початком червня подвір’я собору Святої Трійці перетворюється у квітучий сад, адже саме в цей період там починають цвісти тисячі троянд. Рожеві, червоні, білі та найрізноманітніших відтінків квіти завжди вабили очі мешканців Луцька. Щоб підкреслити цю красу і додати чогось приємного у важкий час війни, організували конкурс на краще фото троянд собору. Детальніше про це дивіться у сюжеті.

Найрізноманітніші кольори, бутони та аромати. Троянди на подвір’ї собору Святої Трійці у Луцьку щоразу вражають своєю красою. А у квітучий сад це місце перетворюється в червні, коли одночасно цвітуть тисячі квітів. Саме тому тут часто можна побачити, як люди фотографуються або просто відпочивають. Щоб підкреслити цю красу, у єпархії організували фотоконкурс.

«Хочеться по-всілякому людей підбадьорювати. Не тільки духовним чи душпастирським словом, але щоб і інше щось було, що б надихало людей на життя, до боротьби, до віри, до надії», – зазначає голова інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії ПЦУ Віталій Собко.

Щоб взяти участь у конкурсі, слід зробити фотографію троянд та поділитися нею у фейсбуці або інстаграмі з хештегом #трояндисобору. Переможців фотозмагання визначать на святковому богуслужінні на Петра й Павла, 12 липня. Організатори наголошують, що звертатимуть увагу не лише на обробку та якість світлин, а й на художній задум і зміст фото.

До слова, ініціатор проведення конкурсу та самого трояндового саду – митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Ми хочемо зробити, щоб біля храму було гарно, як на небесах», – каже владика.

Його ми зустріли за підрізанням квітів. Він обожнює за ними доглядати, тому часто працює тут разом із черницями, студентами богословської академії та всіма, хто турбується про цю красу. Улюблених троянд у митрополита Михаїла немає, адже кожна – особлива.

«На всій території в межах тисячу кущів троянд. Як ти скажеш, що одну любиш, а другу не любиш. Це неможливо. Мені подобаються вони всі, бо вони в різний період різні», – стверджує митрополит Михаїл

Скільки сортів у трояндовому саду – не злічити, але нині пам’ятними є маріупольські троянди. У розсаднику цього міста зібрали кращі європейські сорти і розвели.

«Сьогодні це буде в пам’ять тих, хто там загинув, в пам’ять про Маріуполь, і коли ми доглядаємо за цими квітами, ми віримо що Маріуполь відродиться. Саджанці, які ми зберегли, передамо в Маріуполь – покажемо, що вся Україна цвіте і розвивається», – розмірковує очільник єпархії.

Проєктантка трояндового саду Тетяна Бокій розповіла, що нині втішена тим, який вигляд має і трояндовий, і райський сад, що поруч, на подвір’ї собору. Крім молитви у храмі, в людей є надзвичайно красиве і затишне місце, до того ж воно в самісінькому центрі міста.

«Приємно коли гарно, коли приходять люди і фотографуються, приїжджають. Хотілося б, що у місті було більше таких місць», – каже Тетяна Бокій.

До речі, за словами владики, були й ті, хто рвав троянди. Але цього робити не слід, адже квітів ні для кого не шкодують. Крім того, у різні періоди року тут цвітуть лаванда, підсніжники, нарциси і тюльпани.