Одна громада не в змозі залучити інвестора, який би побудував завод для переробки сміття, вважає голова Павлівської громади Володимир-Волинського району Андрій Сапожник. На його думку, потрібно кооперуватися по 3-4 громади, тоді буде більша територія, більше сміття – отже, більше шансів, що інвестору буде вигідно сюди зайти.

Про це він сказав у програмі «Позиція» на 12 каналі 13 січня.

Він розповів, що наразі Павлівська громада у плані вирішення проблеми переробки сміття співпрацює із Зимненською.

«Бо якщо взяти одну громаду, де проживає близько 8 тисяч населення, робити щось, щоб можна було сміття переробляти чи сортувати, економічно невигідно, ніхто з інвесторів не захоче зайти. Ми із Зимненським головою зустрілися, обговорили це питання і вирішили, що укладемо угоду про співпрацю й будемо працювати, щоб спільно побороти проблему сміття. Якщо дві громади, буде більша кількість населення, відповідно більша площа обслуговування, і я думаю, що вдасться знайти інвестора, який організує сортування сміття», – міркує Андрій Сапожник.

«Я 6 років працюю головою тергромади і 6 років займаюся проблемою сміття. І коли ти знаходиш людину, яка готова вкладати кошти в переробку сміття, мене завжди запитують: а скільки у вас того сміття є? Якщо кожна громада буде йти сама по собі, то, я думаю, взагалі буде нереально затягнути інвестора. Треба 3-4 громадам, які мають суміжні межі, об’єднуватися і спільно працювати. І можна буде затягнути не тільки українського, а швидше європейського інвестора, який готовий буде прийти і надавати кошти, щоб будувати завод із сортування чи переробки сміття.

Якщо брати досвід наших сусідніх країн, то вони фактично б’ються за сміття, бо його вже немає, його все переробили, а в нас його дуже багато. І от ми працюємо і кажемо своїм колегам, що нам треба кооперуватися, адже на більшу територію буде краще завести інвестора, який би побудував завод і переробляв сміття», – вважає голова.

Також Андрій Сапожник розповів, що у планах – побудувати у Павлівці клуб.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Які дороги ремонтуватимуть 2022 року у Павлівській громаді