Єдині на Волині ферма благородного оленя та сільський діючий аеродром з унікальними експонатами. Такими цікавими локаціями може похвалитись село Радовичі Турійської громади. А ще точніше “Екопарк Аміла”, який діє тут з 2018-го року. Всім чим займаються, – діляться з відвідувачами.

Тож міні-подорож на Турійщину здійснила знімальна група 12 каналу.

На фермі сьогодні чотири сотні благородних і плямистих оленів. Є ще муфлони, лані, дикі свині. І вирощують їх тут не стільки для розваги туристів, як для збільшення популяції у дикій природі. Задля, так би мовити, найкращої селекції, самці і самички утримуються окремо.

“Самець має бути здоровим, гарним, має мати будову тіла, щоб потім дати гарне потомство” – пояснює Владислав Кудрель, екскурсовод.

В екопарку – майже 150 гектарів площі. Тож утриманці почуваються вільно і максимально природно. Щоправда, відвідувачі привчили диких тварин їсти з рук. Цього на фермі не боронять, але абичим годувати не дозволяють. Частування видадуть працівники парку.

“В нас тут і погодувати оленів можна, і зробити фотографії. Тут в нас є ще музей-фауна волинських лісів, там теж ми проводимо екскурсії. Також в нас відкривається кіношкола, ми плануємо добудувати її цього літа, плануємо вчити людей кататися верхи”, – розповідає Владислав Кудрель.

А до скакунів-важковозів у Радовичах і справжня столітня карета знайдеться. І дарма, що це – музейний експонат. Він – на справному ходу. Як і всі решта зразки тутешньої колекції раритетних авто, мотоциклів і навіть літаків.

Крім піших, кінних, велопрогулянок та сплавів на байдарках, невдовзі у радовичівському екопарку можна буде випробувати також їзду верхи та перегони на важкопрохідній техніці.