Очільник ДКП «Луцьктепло» Іван Скорупський вважає, що якби лучани активно сплатили борги за тепло і гарячу воду, то це врятувало б ситуацію з відключенням гарячої води.

Про це від сказав у програмі «Актуально» 18 травня на 12 каналі.

Нагадаємо, Луцьк з 20 травня ризикує залишитися без гарячої води, адже припиняється дія «Положення про покладання спецобов’язків на суб’єктів ринку природного газу». Згідно з ним, «Луцьктепло» здійснювало післяплату за використаний газ. Тепер же його потрібно передплачувати.  Лише район ЛПЗ за будь яких умов залишиться з гарячою водою, оскільки місцева котельня працює не на газі, а на твердому паливі.

За словами Івана Скорупського, заборгованість лучан за тепло й гарячу воду (без нарахувань квітня, адже за квітень ще платять) – 136 мільйонів гривень.

«Опалювальний сезон ми розпочинали із заборгованістю 90 мільйонів. 46 мільйонів боргів лучани накопbчили впродовж цього опалювального сезону», – зауважив посадовець.

На його думку, ситуацію врятувало б, якби лучани почали активно сплачувати борги.

«У літній період ми використовуємо орієнтовно 1,5 млн кубометрів газу для того, щоб виробити тепло і в подальшому подати гарячу воду. Для лучан 1,5 млн кубометрів газу коштують орієнтовно при тій вартості газу, що сьогодні є на ринку, 16-18 млн грн», – міркує очільник «Луцьктепла».
«І якщо говорити про 46 млн заборгованості, яку наростили, то це орієнтовно 3 місяці є гаряча вода», – додав він.

Іван Скорупський попросив лучан звернути увагу на цю ситуацію і сумлінно погасити заборгованість.

Також він повідомив, що серед споживачів тепла та гарячої води у Луцьку неплатники становлять 8-10 відсотків. У 20 луцьких квартирах заборгованість – понад 100 тисяч грн.