Аграрії нині – це тил української оборони. Вони активно допомагають технікою та продукцією бійцям Збройних сил і тероборони. А ще й посівна на носі.

«Ми будуємо дзоти, трактори не виходять з поля, люди працюють. Підживляємо, що можемо. Питання в пальному. Ми проплатили за 30 тонн мільйон. І не беруть трубки», – каже голова ФГ «Перлина Турії» Володимир Яренчук.

Нині у фермерському господарстві «Перлина Турії» вирощують понад 3 тисячі голів великої рогатої худоби. Її потрібно чимось годувати. Тому фермери просять надати хоча б частину пального, за яке проплатили.

«Набираю UPG. Який там власник – я не знаю. Якщо він не піднімає трубку добу, дві, він не реагує на мене… А нам сіяти треба», – скаржиться фермер.

Основні обсяги дизпалива до війни постачалися з Росії і Білорусі. З початком повномасштабного вторгнення поставки із країн-агресорів припинилися, і мережа UPG, де були лише білоруський бензин і дизель, зараз не працює.

«Ми не працюємо. Я не маю права нічого розказувати. Зрозумійте, в нас було лише білоруське пальне. Дзвоніть в Коростень. 90% персоналу, все керівництво знаходиться в Коростені», – пояснили у волинській філії мережі UPG.

Телефон центр-офісу мережі у Коростені, який зараз у зоні бойових дій, ніхто не піднімав.
Такі проблеми не лише у «Перлині Турії», а й у господарстві «Городище». Щоправда, тут мають ще запаси з осені.

«Пальне трошки є на залишку. Ми замовляли, проплатили гроші «Укрпалетсістем», 180 тонн. Немає в наявності. Вони в Коростені беруть, а там бомбьожка була. Бояться везти», – розповів керівник господарства Анатолій Никонюк.

Керівник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко переконує, що запаси пального на Волині є.

«Більшість господарів пальне закупили з осені. Сказати, що всі, я не можу. Тому що є окремі, в яких невеликі об’єми, вони користуються весною «з коліс». Ті, хто мав закупити більші об’єми і не може сьогодні закупити, звичайно, це вже питання більш складне. В наших постачальників є запаси», – каже Юрій Горбенко.

Очільник господарства «Рать» Віктор Шумський запевнив, що в разі чого допоможуть колегам.

«Пальне маємо і для себе, і ще помагаємо армії. Посіємо. Продовольча безпека це теж важливо для держави», – заявив він.

Зараз на Волині підживлюють озимину, сіяти ще не почали. Обіцяють, що площі посівів у порівнянні з минулим роком не зменшаться.