Відключення світла – далеко не нова реальність для нас. Втім, і досі велика частина українців ухвалює рішення “перетерпіти”. Ну, тобто просто чекати, коли світло увімкнуть знову, витирати калюжі розтопленого льоду під холодильником, сваритися з домашніми, щоб не відкривали морозилку, гріти у каструльці на газовій плиті  воду на каву і так далі… 

А може досить терпіти? Сучасний науковий прогрес і виробники давно придумали не одне і не два прості технологічні рішення, як забезпечити електроенергією сучасний бім. Просто трошки терпіння, пошуку і грошей – і ніякі блекаути вам не страшні. Ось тут, наприклад, зібрані найпоширеніші і прості пристрої, купивши які, можна забезпечити свою хату електрикою: https://teclight.com.ua/uk-ua-sistemi-energonezalezhnosti

А для тих, хто хоче вивчити, скажімо так, “матчастину”, ми трошки пояснимо, як усе це працює.

Акумулятор або портативна батарея

Це – найочевидніше рішення. Втім і тут можливі варіанти. Простого павербанка, яким ми усі звикли підзаряджати мобільні телефони, часто буває недостатньо. Купіть потужний павербанк – мінімум на 20000 mAh. Простежте, аби там було кілька виходів, щоб заряджати відразу кілька пристроїв. 

Якщо ж окрім планшета і смартфона вам треба заживити електрообладнання газового котла (а без цього не нагрієш води, щоб помитися) чи холодильник – подбайте про домашню енергетичну станцію. По суті це прокачаний павербанк: вона має різні виходи (в тому числі і розетку на 220 Вольт), вона може заряджатися від електромережі або сонячних панелей. І запросто забезпечує живлення декількох пристроїв одночасно.

Складіть список того, що вдома вам заживлювати треба одночасно, дізнайтеся, скільки кіловат в  годину споживає кожен з них – і будете знати потужність потрібної вам домашньої енергостанції.

Інвертори

Це такі пристрої, які “подружать” з вашими побутовими приладами навіть автомобільний акумулятор. Інвертори вміють перетворювати постійний струм від акумуляторів на струм змінний. Саме його можна використовувати для живлення побутових пристроїв. 

Так, це складніше і якщо ви – технічно непідковані – вам знадобиться допомога. Втім, якщо інвертор ви купите сучасний і призначений саме для побутових потреб – проблем він у вас не створить.

До речі, чому струм називають змінним? Просто кажучи, бо він справді час він часу змінює напрямок. Наприклад, у стандартній побутовій електромережі частота змінного струму становить 50 або 60 Гц. Це означає, що напрямок струму змінюється 50 або 60 разів на секунду. Саме через таку свою характеристику такий струм використовується для передавання електроенергії на великі відстані: він легше трансформується на різні рівні напруги і мінімально втрачає енергії.

Портативні сонячні панелі

Такі батареї, залежно від своєї потужності, можуть заряджати акумулятори або павербанки, коли світить сонце. А відтак, навіть увечері і вночі будете мати джерело електроенергії.

Втім, для встановлення таких батарей треба мати спеціальне місце. Не всі з них можуть бути поставлені на балконі чи на вікні. Саме тому на практиці сонячні батареї – це швидше “історія” про приватні будинки. Втім, є й такі, які призначені для житла у багатоквартирному будинку.

Оптимізуйте свої пристрої

Використання описаних вище джерел електроенергії вимагає від вас переглянути, що саме ви збираєтеся ними заживлювати. Якщо ви досі використовуєте старі лампочки з ниткою розжарювання, лампові телевізори чи допотопні холодильники – сучасті побутові електростанції будуть просто дуже швидко розряджатися!

Тож використовуйте тільки енергоефективні прилади та LED-лампи. 

Ну і звісно: не забувайте заряджати усе, що можливо, в години, коли світло не вимикають.