Очільник Маневицького деканату Волинської єпархії ПЦУ Андрій Закидальський вважає, що щодень священикам Московського патріархату стає складніше відповідати на запитання парафіян, а тому вони шукають усе нові шляхи для того, щоб залишатися пастирями для своєї пастви.

Про це йшлося у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

«Їм дуже непросто, тому що потрібно самому собі дати відповідь на ті запитання, які ставлять парафіяни. Усі останні роки звучала така риторика: наша церква – українська. Але сьогодні не XVII-XVIII століття, і кожен парафіянин навіть у найвіддаленішому селі може відкрити мережу, подивитися і сайт, і документи. Священники також це усвідомлюють і шукають шляхи до того, щоб залишатися пастирями для своєї пастви. І це з кожним днем стає набагато складніше», – каже Андрій Закидальський.

Попри активний перехід багатьох храмів до ПЦУ, парафій УПЦ МП, зокрема й у Маневицькому деканалі, що охоплює колишній Маневицький район, залишається багато.

«У Маневицькому деканаті поки що парафій Московського патріархату значно більше, але є серйозний рух щодо зміни юрисдикції від УПЦ МП до ПЦУ. Якщо кілька років тому у нас було лише 4 громади Київського патріархату, то сьогодні 18 парафій моляться рідною мовою в лоні ПЦУ», – розповів священник.

За його словами, колишній Маневицький район мав близько 70 сіл, тобто загалом храмів на його території чимало.

Водночас Андрій Закидальський наголосив, що спілкування між священниками МП і ПЦУ «абсолютно здорове, нормальне».

«Ми вітаємося, обіймаємося… Бувають прецеденти, коли ми навіть з одного молитовника або з одного требника читаємо молитви, проводжаючи сьогодні наших військовослужбовців на наші південно-східні рубежі. Тобто разом проводжаємо, почергово читаємо молитви, окроплюємо святою водою. Спілкування стає тіснішим. Дуже багато мудрих, абсолютно толерантних, надзвичайно освічених священників сьогодні в УПЦ, яка в єдності з МП», – зазначив священник.

Він впевнений, що рано чи пізно парафії переходитимуть до ПЦУ.

«Я переконаний, що це буде непросто. Але українській церкві бути, вороття назад немає, лише вперед. Українська мова буде лунати у всіх храмах Волинської єпархії», – заявив гість програми.