У ковельських школах закінчують замінювати вікна. ВІДЕО
Уже близько 10 років у ковельських школах та садочках поступово замінюють старі дерев’яні вікна на нові енергоефективні. Починали це все батьки учнів за власні кошти. Утім, справа дороговартісна, тож із власної кишені багато робіт не профінансуєш.
«Допомагав міський бюджет, потім долучився народний депутат Степан Івахів зі своїм благодійним фондом, а з 2016 року місто отримує субвенцію соцекономрозвитку саме на ці цілі, і, до речі, з 16 року Ковель отримав уже більш ніж 20 млн гривень», – розповіла заступниця Ковельського міського голови Наталія Маленицька.
Це допомогло реалізувати амбітний план і замінити старі вікна фактично у всіх школах міста. До слова, у 2021 році Ковель отримав 10 мільйонів від фонду соціально-економічного розвитку. І усі гроші теж спрямували на заміну віконних конструкцій. Тож тепер усі школярі навчатимуться у теплі.
«Дякуючи соцеконому, дякуючи Степану Петровичу Івахіву, дякуючи співфінансуванню з міської влади нам вдалося практично усі вікна по школах замінити», – каже начальник управління освіти Ковельської міської ради Віктор Бичковський.
Ковельській школі № 12 вже понад 30 років, тож вікна давно віджили своє і зовсім не тримали тепло. Відповідно частенько, ділиться директор, школярі на уроках мерзли. Потрошку вирішувати ситуацію бралися батьки, однак через стрибки цін на матеріали багато зробити не вдалося.
За фінансування взявся фонд «Патріоти Волині», далі значно допомогли кошти так званого соцеконому. Уже в 2021 році справу довели до кінця завдяки допомозі із держбюджету. Пішло на роботи понад 2 млн, і левова частка – фонд соціально-економічного розвитку.
«Гроші із фонду соціально-економічного розвитку за сприяння народного депутата Степана Петровича Івахіва, і завдяки отаким спільним зусиллям ми маємо зовсім і вигляд школи інший, і її умови… 79 вікон замінено, були зроблені оздоблювальні роботи, вдалося замінити вхідні двері, а саме 11 вхідних конструкцій. І я дуже вдячний, що вдалося зреалізувати цей проєкт», – каже директор Ковельської ЗОШ №12 Ігор Щур.
Повністю оновили вікна і в 11-й школі, а це – близько 300 конструкцій.
«Старі вікна дуже попсувалися, дерево, певно, було неякісне від самого початку. Ми старалися своїми силами, де можна було заміняти в класах, на коридорах, але на даний час, фактично по грудень, ще 124 вікна потребували заміни, і дякуючи фонду «Патріоти Волині», вікна на цей час замінені всі у школі», – розповіла директорка Ковельської ЗОШ № 11 Галина Сидорук.
Результат, ділиться вона, помітили одразу. Щойно у школі почали замінювати дерев’яні вікна – стало значно тепліше.
«Змінився не тільки зовнішній вигляд, як і інтер’єр, але й температура в школі – стало набагато тепліше. Ну і, безперечно, ми дуже вдячні, діти, батьки… Дуже багато допоміг фонд, і не тільки з вікнами. У нас вже давно є співпраця – це й облаштування актової зали, і не тільки. Дуже багато зроблено, і добре, що є така співпраця», – додала директорка.
У цілому за п’ять років, відтоді, як місто почало отримувати допомогу від держави, завдяки сприянню народного обранця, у Ковелі вдалося замінити вікна у всіх місцевих садочках та школах. Закінчити роботи лишилося в одному навчальному закладі, що невдовзі зроблять.
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Новини, вечір 8 грудня: поляки втомилися, аварія у Струмівці, жалобний кортеж у центрі Луцька
- Жалобні дзвони, сльози і дві домовини. Луцьк попрощався з воїнами
- Донечка розмовляє з фото тата, якого ніколи не бачила. Історія родини полеглого Маріса Камінського
- Новини, вечір 7 грудня: фури на потягах, останнє СМС від коханого, п’яний на «Лексусі» лякав людей
- Клуб юних дослідників: молодь Вараської громади поглиблено вивчає фізику
- Новини, вечір 6 грудня: дали Героя посмертно, як намалювати біль втрати, Лубінець на Волині
- Вражаюча історія життя і загибелі Максима Бурди з Ковеля, який поліг під Бахмутом
- Скандал на березі Світязя. На пляжі зрізали дерева і вмостили «заборонену» землю
- Старшокласники змагалися, хто краще знає все про атомну енергетику
- Театр «Гармидер» — партнер національного тижня читання — 2023
- Пропонують знижку на лазерну епіляцію у Луцьку
- Діти війни і Святий Миколай у Луцьку
- Допомогу на пів мільйона відправили на фронт від Рівненської АЕС
- Новини, вечір 5 грудня: три роки тюрми ухилянту, вчителька з Волині втерла носа усім, ялинкові баталії
- Чим дивують ялинкові базари у Луцьку
- Виграла грант і відкрила крамничку: як центр зайнятості допомагає відкривати бізнес
- Зараз модно називатись аполітичними, але всі ми – громадяни України. Микола Царик | Духовна абетка
- Дефіцит на ринку пального: буде чи не буде | Актуально
- У подарунок на день Святого Миколая – сертифікати в косметологічне відділення
- Через поляків будемо мати порожні полиці. Які ще наслідки блокування кордону
- «Приснися, хоч трошечки, щоб я твоє лице побачила!». Історія полеглого на війні Василя Бекерука
- Новини, вечір 4 грудня: вижити у Польщі, Ковель плакав зразу за трьома, останній бій Града
- Усе, що вкрай необхідне бійцям: на передову поїхала допомога від РАЕС
- Новини, вечір 30 листопада: бунт у «Батьківщині», воїна шукали понад рік, потяг із санчат
- Бунт у «Батьківщині». Луцькі депутати звинуватили Козюру в тиску і шантажі
- Новини, вечір 29 листопада: хочуть пів бюджету на ЗСУ, торговець трофеями, «заручники» поляків
- Чому Луцьк не може віддати на армію половину свого бюджету
- Біля Луцька встановили унікальну станцію очищення води
- Пити до школи вже можна не брати: у луцькому ліцеї воду очищують по-новому
- Новини, вечір 28 листопада: циклон на підході, «Лексус» збив дитину, чемпіонка-рекордсменка
- «Російська церква давно перестала бути лиш церквою». Дмитро Франків | Духовна абетка
- Насувається циклон: снігу за ніч на Волині випаде до 12 сантиметрів
- Підсунула росіянці «гранату»: історія бабусі Олі з Донецька, яка оселилася у Луцьку
- Якщо пошкодили невус – перевіряйтеся на рак шкіри | Телемедицина
- Турбують вухо, горло, ніс. Куди звертатися у Луцьку
- «Піккардійська Терція» запрошує на різдвяний концерт у Луцьку
- «Їли все, що повзало, що лазило». У Луцьку живе жінка, яка пам’ятає голодомор
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: