У Луцьку пікетували Апеляційний суд. Громадськість, обурена рішенням судової інстанції у справі Володимира Мігаса, який будучи п’яним за кермом, збив ліцеїста Владислава Андрушківа. Інцидент трапився у грудні 2016 року на вулиці Дубнівській. Після того, як автівка влетіла на великій швидкості в хлопця прямо на пішохідному переході, Мігас робив спроби втекти з місця події.
В його крові виявили більше трьох проміле алкоголю (допустима норма – 0,2 проміле). Торік у грудні Луцький міськрайонний суд виніс вирок – чотири з половиною роки позбавлення волі. Вже 29 квітня Апеляційний суд Волинської області виніс нове рішення: звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання, якщо він протягом трьох років іспитового строку не вчинить нового злочину. Громадськість вимагала від суддів, що винесли пом’якшувальний вирок, пояснень.
Винуватець ДТП та батько потерпілого уклали угоду про добровільну фінансову компенсацію лікування. За попередньою інформацією це – два мільйони гривень. Якби суд залишив Мігаса під вартою та зобов’язав виконавчу службу стягнути кошти на лікування примусово – це, як стверджують служителі Феміди, – затягнулося би на тривалий час.
Активісти наполягали, суддя – переконувала в правоті рішення. Рішення суддів, яке вони прийняли серцем активістів не влаштувало. Після виходу з Апеляційного суду в вхідні двері полетіли димові шашки. Опісля, процесія перемістилася до обласної прокуратури. Тут запевнили, що мають час на касаційну скаргу до 29 червня. Зараз справа вивчається. Спочатку прокуратура просила для Володимира Мігаса – сім років ув’язнення.