У Луцькому міськрайонному суді виявили порушення правил забезпечення заходів із запобігання та COVID-19.

Під час візиту членами моніторингової групи встановлено, що в міськрайонному суді недостатньо вживаються заходи з попередження поширення коронавірусної хвороби, – йдеться на сторінці Офісу омбудсмана України.

Зокрема, не забезпечено право на безпечні умови перебування в суді підсудних і засуджених. У приміщенні суду скринінг температури тіла та опитування підсудних і засуджених фактично не проводиться.

За інформацією, наданою працівниками суду, такий огляд здійснюється виключно конвойною службою під час транспортування із Луцького слідчого ізолятора. Працівники суду можуть проводити такий огляд лише у разі наявності у підсудного або засудженого ознак захворювання.

Скринінг температури тіла, огляд та опитування підсудних та засуджених, які прибули до суду із ізолятора тимчасового тримання № 1 ГУНП у Волинській області, проводиться в обов’язковому порядку працівниками судової охорони на контрольно-пропускному пункту (прохідній) суду.

Не здійснюється збір та утилізація засобів індивідуального захисту (персоналу та суддів) після їх використання. Працівники суду самостійно викидають їх у сміття. Відсутній договір про утилізацію засобів індивідуального захисту.

У штаті суду відсутня відповідальна особа, на яку покладені обов’язки надання першої необхідної допомоги.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 10 медиків і 5 пацієнтів: у волинській психлікарні – спалах коронавірусу

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Віталій Єлов здійснили моніторинговий візит до Луцького міськрайонного суду Волинської області з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 .Під час візиту членами моніторингової групи Секретаріату Уповноваженого встановлено, що в міськрайонному суді недостатньо вживаються заходи з попередження поширення коронавірусної хвороби.Зокрема, не забезпечено право на безпечні умови перебування в суді підсудних і засуджених. У приміщенні суду скринінг температури тіла та опитування підсудних і засуджених фактично не проводиться. За інформацією, наданою працівниками суду, такий огляд здійснюється виключно конвойною службою під час транспортування із Луцького слідчого ізолятора. Працівники суду можуть проводити такий огляд лише у разі наявності у підсудного або засудженого ознак захворювання.Скринінг температури тіла, огляд та опитування підсудних та засуджених, які прибули до суду із ізолятора тимчасового тримання № 1 ГУНП у Волинській області, проводиться в обов’язковому порядку працівниками судової охорони на контрольно-пропускному пункту (прохідній) суду.Не здійснюється збір та утилізація засобів індивідуального захисту (персоналу та суддів) після їх використання. Працівники суду самостійно викидають їх у сміття. Відсутній договір про утилізацію засобів індивідуального захисту.У штаті суду відсутня відповідальна особа, на яку покладені обов’язки надання першої необхідної допомоги.Зустрівшись із керівництвом суду, члени моніторингової групи надали свої рекомендації щодо уникнення порушень прав людини під час перебування в приміщенні суду та судового процесу.За результатами візиту буде підготовлено звіт, який разом з рекомендаціями буде направлений до зацікавлених органів влади.

Gepostet von Офіс Омбудсмана України am Mittwoch, 6. Mai 2020