Луцька міська рада виступає проти карантинних обмежень, які мають ввести в Луцьку вже з 3 серпня, оскільки місто потрапило до червоної зони.  

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав радник міського голови Луцька Ігор Поліщук.

Нагадаємо, Україну розділили на 4 карантинні зони. Луцьк потрапив до найбільш небезпечної червоної, у той час як Львів та Київ – у зеленій, хоча столиця останнім часом – у лідерах за приростом нових хворих.

“Однак станом на 29.07.20 в Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях загальна кількість хворих за весь період є більшою, ніж в Луцьку. Більшою є і кількість нових випадків захворювання на COVID-19 за останній тиждень. Та попри гіршу ситуацію з коронавірусом, вказані міста не в червоній зоні, а наше місто Луцьк – в червоній”, – написав Поліщук.

Тож, за його словами, вже 3 серпня на позачергову сесію міськради буде винесено проект рішення про те, що вищевказаний протокол Державної комісії ТЕБ та НС та відповідна Постанова Кабміну є такими, що не грунтуються на нормах Конституції України, а міська рада не буде вводити у зв‘язку з віднесенням Луцька до червоної зони жодних обмежень.

Окрім того, проектом рішення передбачено органам національної поліції утриматись від притягнення до відповідальності суб‘єктів господарювання, які діятимуть у відповідності до вказаного рішення.

“Однак вже 2 серпня поліція попереджає перевізників про те, щоб не виходили завтра на рейс, бо одразу почнуть складати протоколи й направляти їх в суд для накладення штрафу. Те ж саме відбувається з усіма іншими закладами, які не можуть працювати у червоній зоні. Кожен заклад отримує під розписку попередження про заборону працювати від завтра”, – написав Поліщук.

Він зауважив, що у разі припинення курсування громадського транспорту та закриття величезної кількості закладів десятки тисяч лучан будуть відчувати незручності, не зможуть доїхати на роботу, тисячі лучан знову залишаться без роботи й засобів для існування, підприємства і підприємці понесуть збитки, а місцевий бюджет – чергові недонадходження.