Вербниця цьогоріч – особлива! Віряни йдуть до собору із думками про мир і молитвами за перемогу. А біля входу до храму вже традиційно продають вербові гілочки. Цьогоріч усі виручені гроші спрямовують на потреби армії.

На Театральному майдані десятки людей, бо ж сьогодні віряни східного обряду відзначають Вербницю. Тут уже традиційно продають гілочки верби. Однак сьогодні, придбавши їх, можна наблизити перемогу, бо ж усі виручені кошти спрямовують на потреби армії.

Торгують і волонтерять із самого рання, аби до благодійної акції долучитися могли і найбільш ранні пташки.

Вербові гілочки обгортають синьо-жовтими стрічками. Ольга, яка нині активно працює на волонтерському фронті, днями повернулася з Америки.

«Я приїхала з Америки, тому що в першу чергу треба допомагати армії. У нас на складах є продукція, якої тут взагалі немає, і у ближніх країнах, як Польща, не можна купити цей товар. І, звісно, хотілося приїхати у свою країну в такий важкий час», – розповіла волонтерка.

Поряд дівчатам допомагає чоловік, який ще до повномасштабного вторгнення мешкав у Москві. Після 17 років життя у столиці країни-агресорки він повернувся на батьківщину. Хоча, зізнається, спочатку приїхав в Україну просто до друзів, і вже тут його застала війна.

«Я сам з Миколаєва. Коли почалася війна, був у Буковелі на лижах. Кинув усе, поїхав і забрав маму з Миколаєва», – каже волонтер Дмитро Фурсік.

Та навіть якби обставини склалися інакше, залишатися в Росії, каже, не зміг би.
«Хто розумі, то самі повиїжджали вже з Москви. Мої друзі живуть зараз у Польщі, бо не можуть там перебувати через те, що там немає свободи слова», – додає він.

В Україні ж, окрім свободи слова, є змога допомагати нашим Збройним силам. До цієї благодійної акції лучани долучаються дуже активно.

Вербу віряни освятили, а це означає, що за тиждень знову прийдуть до храму з великодніми кошиками. Попереду – страсний тиждень, упродовж якого будемо згадувати важкий шлях Ісуса Христа до воскресіння.