Луцьк став прихистком для тисячів біженців. Влада, волонтери, місцеві жителі допомагають усім чим можуть і не лишають в біді. Не забувають і про своїх громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах. Вони й надалі отримують допомогу від держави та громади.

Наша Марія Вавринюк побувала у територіальному центрі, який працює 24/7. Як підтримують людей – у сюжеті.

До територіального центру у Луцьку продовжують йти люди, які потребують допомоги. Багато з них вимушено переселені люди з всієї України.

Сніжана Дуднік із Чернігова вже третій день у Луцьку. Як жили під бомбардуваннями і як вибиралися з рідного міста, каже, – ще ті жахіття.

«Страшно, все горіло навколо. Весь час обстріли по Чернігову. Міста нашого на 60% немає», – пригадує переселенка.

Багато біженців прибули до Луцька у чому застала біда. У терцентрі можна вибрати собі вдягнутися та отримати продуктовий набір.

За день сюди приходить понад 70 людей. Валентина приділяє увагу кожному, видає побутові речі, продукти.

«Молочко, печиво, пироги печуть дівчата, вареники роблять. Усе, що є, роздаємо», – каже працівниця територіального центру Валентина Гичук.

З першого дня війни навантаження на установу збільшилося, стверджує директорка Галина Шатецька. Працюють щодня 24/7. Хоч частина працівників покинула область, роботу не припиняють. Люди й надалі можуть тут помитися, підстригтися, поїсти, обстежитися та отримати все, що потрібне для життя на перший час.

Крім біженців, є ще три з половиною тисячі своїх підопічних. Немічних, одиноких та малозабезпечених мешканців громади. Для них, як і раніше, доступні усі послуги терцентру. Їдальня продовжує функціонувати у звичайному режимі. Гарячі обіди тут пропонують усім, хто потребує. Щодня це більше як сто людей.

До війни кухарка Ліда працювала у луцькій школі. Довелося дещо змінити свою діяльність. Але це однозначно краще, аніж не працювати.

«Дуже боляче сидіти вдома. Як робиш – відволікаєшся, і час швидше минає. Робота багато значить», – каже вона.

У Луцькій громаді надалі продовжують приймати біженців, допомагати їм та місцевим жителям, які цього потребують. Поки у терцентрі харчуються місцеві люди, у четвертій гімназії відкрили окрему соціальну їдальню для переселенців.

«Для того, щоб трошки розділити потоки і не створювати нагромадження людей, щоб увсі отримали якісну надійну послугу», – роповіла заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.

Для  вимушених переселенців, які прибули у Луцьку громаду, нагадують, що будь-які консультації можна отримати у Департаменті соцполітики, що на проспекті Волі, 4а.

«Як отримати ті чи інші талони, як стати на облік, як отримати медичні, освітні послуги в нашій громад», – каже Ірина Чебелюк.

До слова, до дистанційного навчання у Луцькій громаді долучилися вже 215 дітей-біженців.