Сотні світлин із віночками, власноруч зліплений посуд і перший у житті сплав на байдарках. У селищі Рокині неподалік Луцька відгриміла «Гончар-Party». Про те, чому деякі з гостей заходу лишилися невдоволені і навіть обурені організацією, на що підуть гроші, зібрані на «Гончар-Party», і по які смаколики люди вишикувалися у довжелезну чергу, – у сюжеті Анастасії Качини.

До музею-скансену в Рокинях не приїхав хіба лінивий. Людей тут – не просто десятки – сотні. Діти один поперед іншим виконують пісні, декламують вірші.

Трохи далі – справжня фотостудія, щоправда, під відкритим небом. Тут вбираються у віночки, вкриваються українським прапором і позують на камеру.

У зона творчості – шестеро гончарів. До кожного – з десяток людей у черзі.

Переселенка із Бердянська Лариса власноруч зліпила посудину із глини. Каже, це була її мрія.

Пані Лариса – не єдина переселенка, яка відпочивала у скансені. «Гончар-Party» зібрала майже 200 внутрішньо переміщених людей. Їх, розкажуть згодом організатори, не лише запросили сюди, але й організовано привезли автобусами.

На одній із локації дітей навчали працювати з одним шматочком глини. Майстриня каже: діти свідомо обирають для своїх виробів патріотичні кольори.

«Для них зараз це головне, вони перевагу надають тільки цьому. Дітки у нас зараз перебудовані на зовсім інший лад», – зауважує мисткиня Раїса Ленартович.

Були на «Гончар-Party» також велоквест, каякінг, екскурсія музеєм, аквагрим, частування варениками та кулішем. Таким дійством гості задоволені. Однак були й ті, кого воно обурило.

«Наші сини воюють на сході України сьогодні, і нам трошки не до вподоби оцей фестиваль з музикою, танцями… Сьогодні війна, гинуть люди, і танці й музика – це не те, що потрібно нашій державі. Ще нема дня перемоги…» – висловився один із мешканців селища.

Директор музею-скансену, на території якого організували «Гончар-Party», каже: невдоволення від когось із місцевих очікував.

«Ніхто їх не заставляє сюди прийти і брати участь. Це  музей, територія, де безпосередньо проводиться благодійний захід. У нас дуже багато людей і дуже багато думок. Усе погоджено на рівні міської ради, тому я не бачу ніяких проблем», – прокоментував Роман Ковальчук.

Тим паче, що захід – благодійний. Усі виручені гроші витратять на відпочинок дітей, в яких повномасштабна війна забрала батьків.

«Ми 3 липня будемо везти дітей пільгової складової, і от за рахунок отакого заходу ми маємо можливість назбирати кошти і повезти цих дітей», – повідомив очільник музею.

Діти поїдуть у Болгарію. Відпочинок однієї особи там коштує 400 євро.