Церковний конфлікт у селі Шепель, що неподалік Луцька. Ще у 2019-му тутешня релігійна громада переважною більшістю перейшла до УПЦ. Процес цей відбувся доволі мирно. Прохали віряни і свого панотця  змінити юрисдикцію. Але, той відмовився. І хоч у тамтешньому храмі вже понад два роки править інший священник, його попередник і досі мешкає у церковній хаті і відмовляється її звільняти. Натомість позивається за майно у суді, але судові засідання свідомо ігнорує, кажуть віряни. Тому час до часу під вікнами конфліктної нерухомості, яку самі ж утримують та оплачують, вони влаштовують мирні протести.

Чи домоглися бажаного цього разу – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Обідня пора, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Шепель завершилася служба Божа. Однак прихожани йдуть не по домівках, а на акцію протесту. Її об’єкт – священник Микола Іллюк, який служив тут 26 років. Та, коли громада уволила перейти до ПЦУ, змінювати конфесію панотець відмовився. І цього люди батюшці не пробачили.

Тому двері храму перед священником паства зачинила, а от виселити з церковної хати не змогла. Дискусій зі своїми колишніми прихожанами батюшка не вів, а відразу подав до суду два позови: про незаконність переходу громади до іншої конфесії, а ще про своє право мешкати у церковній хаті: мовляв, і надалі служить тутешньому люду, хоч і меншій частині громади.

Сам до суду подав і сам же до нього не з’являється, розповідають люди. Відтак судова катавасія тягнеться більше двох років.

Майже 20 років церковний дім утримують віряни: ремонтують, сплачують комунальні послуги. Запевняють: зла на панотця не тримають, але з приходської хати просять виїхати. З цією вимогою під цю саму хату і прийшли. Та до протестувальників ніхто не вийшов. І не відчинив.

Люди запевняють, священника безхатьком не роблять. У панотця нібито є власний будинок, в якому він і править для двох десятків тутешніх селян.

Домагатися результату віряни не припинятимуть. Кажуть, що наступний протест влаштують під стінами суду.