У Луцьку в День державного прапора на пішохідній вулиці Лесі Українки влаштували ярмарок, де продаються вироби народних умільців.

Лучанка Галина Бичкова пропонує дощовиці, або палиці дощу, які сама й виготовляє. Каже, у давнину без такого інструменту не обходився жоден мольфар – нині ж це радше хороше заспокійливе.

«Тепер його використовують в етномузиці, для заспокоєння нервів, при медитації для входження в стан зміненої свідомості», – розповіла Галина Бичкова.

Та більше людей дивує те, що мелодійний інструмент жінка виготовляє з отруйного борщівника.

«Я роблю із сухого. У другій половині вересня я його пиляю, і він вже безпечний. Стебло всередині порожнє, засипаю туди сипучі продукти. Може бути бісер, камінці. Але я засипаю натуральні крупи», – каже майстриня.

Глиняний посуд, предмети побуту, прикраси та одяг. Товарів на ярмарку – до кольору до вибору. Свій крам тут демонструють народні умільці і з Волині, і з інших регіонів. Чимало людей прийшли сюди саме по традиційні вишиванки.

Дехто серед усього вишукує найоригінальніше – до прикладу, сумки ручної роботи із джуту.

«З нею можна ходити куди завгодно: вона дуже містка, легка і натуральна. Можна ходити хоч на ринок, хоч на роботу», – каже продавчиня.

Робота з таким матеріалом кропітка, ділиться пані Ірина, тож і ціна відповідна.

«Така сумочка виготовляється днів чотири, п’ять. Тому за 200 гривень продати 5 днів роботи я б не змогла і не хочу», – додає вона.

Серед інших на ярмарку вирізняються речі майстрині із Тернополя Наталії Матяш. Жінка власноруч виготовляє одяг із натуральної вовни методом валяння.

«Як я кажу, вовна, вода, мило, руки і фантазія… Починала з маленької квіточки, а дійшла до пальт, сумок, одягу, прикрас», – зауважує майстриня.

Жінка розповідає, що її речі користуються попитом і серед молоді. Найчастіше купують жилетки та головні убори.

«На різдвяні свята, на новий рік так ходити, і можна ще сумочку підібрати… І справді, замість традиційної української хустки можна колядувати, щедрувати ось в таких наборах», – пояснює майстриня.

Крім того, на ярмарку можна почастуватися корисними смаколиками.

Людей на ярмарку зібралося чимало. Кому було не до покупок – бралися до танцю під українські пісні.

Серед ярмаркувальників – і лучани, і гості з інших міст, і навіть представників української діаспори в Канаді.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Величезний стяг на воді: у Луцьку організували патріотичний сплав. ВІДЕО