У Луцьку до Дня державного прапора вперше організували оригінальну акцію: убравшись у вишите вбрання, лучани на байдарках і з веслами розгорнули величезний український стяг.

«Багато лучан зголосилися, цілими сім’ями прийшли, аби вшанувати наш державний символ.  Понад 30 людей зареєструвалися на сплав. Дуже багато охочих, але, зважаючи на те, що кількість місць обмежена, а це буде лише 12 чоловік, тому перші, хто зареєструвався до нашого заходу, і візьмуть безпосередню участь», – розповіла заступниця начальника управління соціальних служб Олена Бондарчук.

Пощастило втрапити в число перших подружжю лучан Ірині і Олександру. Кажуть, що досвід сплавлятися вже мають. Давно хотіли, аби весла в руки взяли і їхні доньки. Дізнавшись, що сплав у Луцьку буде патріотичним, відразу взялися реєструвати усю сім’ю.

«Оскільки сьогодні День прапора і плюс сплав, вирішили взяти участь, зареєструвалися. Хотіли на воді, яка тече. Хотіли на Стиру. Дуже хотіли, аби діти спробували. Але оскільки з погодою трошки не вийшло, то я думаю, що вправи з веслами і тут спробують», – розповіли вони.

Акцію планували на Стиру, під ширину річки навіть шили стяг. Але погода внесла корективи, і через дощ сплав перенесли на канави парку. Та такі зміни, кажуть організатори, навіть на руку: патріотична акція набрала більших масштабів.

«Максимальна кількість людей могла не лише долучитися, але й подивитися на нас зі сторони. І познімкуватися, поробити гарні світлини разом із прапором, у вишиванках, і таким чином теж взяти участь у цій акції», – каже президент ГО «ГСК «СТОХІД» Андрій Пилипюк.

Страшно не було нікому. Бо перед акцією кожен із учасників пройшов інструктаж і випробував маневреність човна на воді. Лише після цього лучани розгорнули над своїми головами синьо-жовтий символ свободи і незалежності – державний прапор України.

Такий же захід тільки з більшим стягом, який «попливе» стрімкою течією Стиру, як планували, обіцяють організувати і наступного року.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку на 50-метровій висоті замайорів найбільший на Волині синьо-жовтий прапор. ВІДЕО