Українські лісівники вимагають скасування «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», яка була кулуарно прийнята Кабінетом Міністрів України 15 листопада. Для цього вони вийшли на мирні акції протесту по всій країні. Господарі лісу кажуть, що Стратегію не узгодили з Держлісагентством та іншими дотичними міністерствами. Документ передбачає подальший курс на створення в Україні компанії-монополіста. А це може призвести до ліквідації існуючих лісогосподарських підприємств, а згодом і приватизації державних лісогосподарських підприємств або передачу їх в концесію.

Волинське управління лісового та мисливського господарства щорічно сплачує до державного бюджету близько 190 мільйонів податків та 59 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. З цих грошей до бюджетів місцевих громад надходить понад 66 мільйонів гривень.

Лісівники також стурбовані тим, що наслідком трансформації лісового господарства України буде скорочення працівників. Володимир Гунчик пообіцяв, що підніматиме питання перегляду «Стратегії реформування лісового господарства” в Києві.