У зв’язку з нинішньою епідеміологічною ситуацією у Польщі набув чинності закон, що передбачає, серед іншого, спеціальні вказівки та інструменти для іноземців.

Рішення дозволяють законно залишатися у країні особам, котрі хочуть реалізовувати попередню мету свого перебування або не можуть виїхати з Польщі у зв’язку з поширення вірусу SARS-CoV-2. Про це повідомляє Польське Радіо.

Відповідно до нових положень, буде продовжено легальне перебування іноземців на підставі національних віз та дозволів на тимчасове перебування, термін дії яких закінчувався у період стану епідемічної небезпеки або стану епідемії, строк для подання заяв про легалізацію перебування, термін дії вже виданих дозволів на працевлаштування, дозволів на сезонне працевлаштування та декларацій про доручення виконання праці іноземцю.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Польщі продовжили карантин

Крім того, продовжені строки для залишення іноземцями території Польщі, добровільного повернення, вказаного у рішенні про зобов’язання іноземця до повернення.

Повідомляється, що продовження легального перебування іноземця, котрий перебуває в Польщі на підставі національної візи чи дозволу на тимчасове перебування буде стосуватися ситуацій, коли останній день легального перебування припаде на період дії стану епідемічної небезпеки або стану епідемії. Отже, це буде період від 14 березня 2020 року, коли був оголошений стан епідемічної небезпеки. У такому випадку період легального перебування в Польщі буде автоматично продовжений на підставі норм законодавства до закінчення 30-го дня наступного за днем скасування того стану, який діяв останній.

Іноземець на підставі продовженого в такий спосіб строку перебування не матиме права залишатись на території інших країн Шенгенської зони. Однак, він зможе реалізувати свою попередню мету перебування в Польщі, наприклад, виконання праці. Будуть одночасно продовжені строки дії дозволів на працевлаштування та на сезонне працевлаштування, а також дозволений період праці на підставі декларації про доручення виконання праці іноземцю. Він також зможе покинути територію Польщі без ризику входження у нелегальне перебування.