Громадяни України, які перебувають за її межами, поки не зможуть повернутися країну – кордони повністю закривають.

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що закриють кордони з 27 березня, в тому числі для українських громадян у рамках карантину через коронавірус.

При цьому він додав, що про українців, які залишилися за кордоном, подбають дипломати.

«До кінця п’ятниці, 27 березня, буде закрито державний кордон та припинено усі пасажирські перевезення. Два тижні тому я закликав громадян терміново повернутися до України. Більшість зробила це самостійно. Інших – а це понад 80 тисяч – ми повернули додому літаками, потягами та автобусами… Ми опинились перед важким вибором між громадянами та безпекою 40 млн громадян всередині країни… Про тих, хто не зможе повернутися у найближчі два дні, подбають наші дипломатичні представництва та українські громадяни за кордоном. Про жодного українця, який залишився за кордоном, ніхто не забуде», – заявив Зеленський.

Він додав, що поступово будуть евакуювати тих, хто залишився за кордоном, але з урахуванням епідемічної ситуації у місцях їх перебування.

Нагадаємо, в Україні Уряд запровадив надзвичайну ситуацію та продовжив карантин до 24 квітня.  З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому. Закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок. У Луцьку перестав курсувати увесь громадський транспорт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як працюють волинські пункти пропуску