300% доплат медикам, які опинилися на передовій з коронавірусом, за березень розподілено. 

Про це голова Волинської обласної ради Ірина Вахович написала на своїй сторінці у фейсбуці. Вона також пояснила, чому виникли затримки.

Текст допису подаємо без змін:

25.03.20 КабМін постановою N250 розподіляв медичну субвенцію між областями. Для Волині перепало 67 млн грн. Основне призначення, визначене порядком розподілу: забезпечення лікування хворих на цукровий діабет, оплата поточних видатків закладів у системі охорони здоров’я.

Постановою зазначено, що кошти можуть використовуватись на доплату медикам, які на передовій у боротьбі з коронавірусом, за березень, однак порядком використання коштів (яким керуються органи влади при розподілі) не зазначено цієї статті – доплати. КабМін 15.04.20 вносить зміни у порядок і передбачає, що ці кошти можна використати і на доплати. Однак на той час кошти уже пішли на визначені попереднім порядком статті. На Волині це відбулось 10.04.20 (засідання бюджетної комісії). Виплати пішли за 5 днів березня (від часу виявлення першого випадку до кінця місяця).

Тобто спочатку КабМін плутався з постанова-порядок, потім з % (200 чи 300), потім, за що нараховувати (чи за час чи за місяць), тепер дійшли до 300% за весь березень місяць і з грошей, які 25.03.20 початково були на іншу ідею, а потім і на коронавірус.

Цікаво, що наразі усі області повинні заплатити медикам з 1.03.20, не зважаючи коли виявлено перший випадок (напр, у Миколаївській області у квітні).
Однак сьогодні бюджетна комісія обласної ради погодила розпорядження ОДА і кошти пішли. Березень є. Тепер квітень. Процедура інша. Напряму заклади охорони здоров‘я з НЦЗУ повинні працювати. І поки зовсім нелегко.