У Луцькій міській дитячій поліклініці – черги із самого ранку. Як кажуть у медзакладі, у січні кількість охочих вакцинувати своїх дітей від кору зросла удвічі, а то й утричі. Щоденно тут обслуговують майже дві сотні дітей. Причина такого ажіотажу – спалах кору. А так як чимало батьків за попередні роки ігнорували планові щеплення, вакцинувати дітей вирішили вже зараз, коли у області зафіксували понад сорок випадків захворювання.

«В грудні трошки менше робили. До п’ятдесяти щеплень до обіду, після обіду – п’ятдесят. Зараз так як спалах корі, то ми робимо сто до обіду, і сто – після обіду. Дуже багато зараз діток щеплюють, особливо проти кору» – Інна Арсієнко, медсестра кабінету профілактичних щеплень

Такі черги створюють незручності як для лікарів, так і для самих пацієнтів. Аби встигнути вакцинувати усіх дітей, у кабінет щеплень додали ще двох медсестер. Усі вакцини купують за бюджетні гроші, тож батькам за них платити не потрібно. Продукт, за словами лікарів, якісну вакцину привозять із Бельгії.

«Проведення профілактичних щеплень – це є планова робота. Тому неодноразово писались записки для батьків, запрошення прийти до лікарів, зробити щеплення. Люди писали відмови, люди не зважали на це, але зараз, коли ми маємо летальні випадки, звичайно, активність батьків надзвичайно підвищена» – Оксана Лещинська, головна лікарка КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка»

Чому батьки раніше відмовлялись від вакцинування дітей, розповідати журналістам не хочуть. Батьки ж, які прийшли на планові щеплення, кажуть, що це допоможе захистити здоров’я дітей.

«Я нікого не переконую, що потрібно чи не потрібно. Це моя думка. Я сама вирішую про здоров’я своєї дитини. Гадаю, що щеплення потрібні дитині» – Олена Болгарина, лучанка
 
Загалом з жовтня у Волинському лабораторному центрі зафіксували 49 випадків кору. Понад сімдесят відсотків хворих – діти. І більшість із них не мали щеплень від захворювання.