На думку виконавчої директорки компанії WEST AUTO HUB Юлії Риковської, після того, як перестане діяти нульове розмитнення, автомобільний ринок на деякий час чекає застій, а згодом через підвищення попиту ціни на автомобілі зростуть.

Про це вона сказала у програмі «Актуально» на 12 каналі.

Як відомо, з 1 липня Верховна Рада повернула мита та ПДВ на автомобілі. За словами Юлії Риковської, повернеться все, що було до квітня – до прийняття закону про нульове розмитнення.

«Доведеться доплачувати якнайменше 30% від вартості автомобіля, тому що повертаються мито (це 10%), ПДВ (20%) і акциз, який буде залежати від технічних характеристик і року виготовлення авто. Що старіше авто – то більший акциз», – розповіла гостя програми.

У зв’язку з цим, наголошує вона, дешевше буде привезти новіший автомобіль.

«Якщо ми візьмемо автомобіль до 2010 року, то рівень акцизу може дорівнювати сумі мита і ПДВ. Старе авто дешеве, але сам акциз високий», – наголосила Юлія Риковська.

Що ж до автомобілів для ЗСУ, то їх, як і раніше, можна буде ввезти за спрощеною системою.

«Я думаю, ми будемо спостерігати дуже великий застій – приблизно в тих межах, які ми бачили у березні. Зараз внутрішній ринок наситився, на якийсь час цього вистачить. Але якщо глянути на забезпечення автомобілями українців – маю на увазі не тільки фізичних осіб, а й насичення комерційними транспортними засобами, то цей показник дуже низький. Він у нас і так був низький, а зараз ще нижчий. Через місяці два це спричинить підвищений попит, а попит породжує підвищення вартості. Будуть ціни рости не тільки в Європі, а й на внутрішньому ринку перепродажів», – вважає експертка.