Фонд Порошенка передав партію реанімаційного обладнання у Вінницьку міську лікарню N1. Серед медапаратури – монітор пацієнта М50 з годинним акумулятором, шприцевий насос, відсмоктувач хірургічний, 30 пульсоксиметрів, 3 ларингоскопи.

Завідувач інфекційним відділенням Анатолій Чорний зазначив, що лікарі зараз вкрай потребують підтримки та матеріально-технічного забезпечення.

«Ми дуже вдячні Фонду Петра Порошенка за надану допомогу. Вона своєчасна і потрібна людям, які зараз очікують – знадобиться це все чи ні. Краще б звісно, щоб все це не знадобилося зараз, але головне, що якщо все це знадобиться, то воно буде рятувати життя пацієнтам», – зауважив він.

Лікар Валерій Камінський, який очолює міський осередок партії «Європейська Солідарність», зазначив, що надане обладнання необхідне для лікування хворих на ускладнення від коронавірусного зараження.

«В першу чергу це пульсоксиметри, це обладнання, яке дозволяє визначити рівень кисню в крові і, враховуючи перебіг захворювання COVID19, перше, що у людей страждає, це насиченість крові киснем. Коли людина потрапляє у реанімаційне відділення, лікарям дуже важливо визначити кількість насиченості крові киснем. Саме це дають можливість робити пульсоксиметри, які в достатній кількості сьогодні поступають», – наголосив фахівець.

Голова Вінницької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Андрій Гижко повідомив, що допомога лікарям не обмежиться тільки цим обладнанням. Оскільки купити нову медапаратуру зараз надзвичайно важко через величезний попит у світі, коштом Фонду Порошенка будуть відновлюватися наявні апарати штучної вентиляції легень, як це вже було зроблено для Київської лікарні швидкої допомоги. Там після оновлення повноцінно запрацювали десять апаратів ШВЛ.