Нині світ переживає нелегкий час. Дотримуючись ізоляції у квартирі, чимало людей відчувають тривогу і паніку. Впоратися зі своїми емоціями іноді важко навіть дорослим, а дітям – і поготів. 

Вважати що вони нічого не помічають – помилково. Діти реагують на все і повторюють поведінку батьків. Як говорити з дітьми про коронавірус, пояснювати ситуацію, але не залякати – розповіла луцька психологиня Анастасія Александрова.

За її словами, дітям потрібно говорити правду. Приховування інформації приведе до того, що вони ввімкнуть свою уяву та фантазію.

«Не варто приховувати від дитини те, що відбувається в світі. Інформація, якою ви ділитесь з дитиною, повинна бути достовірною, конкретною та, що важливо, відповідати віку дитини», – розповідає Анастасія.

На початку розмови, варто запитати дитину, що вона вже чула про вірус, що її непокоїть і що лякає. А потім – пояснити де правда, а де вигадка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як подолати безсоння: поради луцької психологині

«Потрібно розповісти про правила поведінки під час карантину у доступній  формі. Важливо показати це на власному прикладі. Як дотримуватись гігієни: мити руки, обличчя. Також можна розказати про симптоми вірусу і те, що допоможе не захворіти», – додає психологиня.

За словами Анастасії, дитяча тривога напряму пов ‘язана і виникає через батьківську. Тож вдома було б доречно створити спокійну та безпечну атмосферу. Батьки мають демонструвати звичайну поведінку і впевненість, тоді дитина буде розуміти, що має на кого покластися.

Важливо відповідати на запитання, які ставлять діти. Адже вони дуже допитливі і для свого розвитку потребують постійного оновлення інформації.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно дезінфікувати смартфон: поради технічого директора 12 каналу