Державна прикордонна служба придбала п’ять одиниць сучасної техніки для облаштування кордону. Один з тракторів привезуть і на Волинь. Ще чотири облагоджуватимуть прикордонні смуги у Сумській, Львівській, Чернівецькій та Одеській областях.
Це машини німецького виробництва, які оснащені універсальною багатофункціональною італійською фрезою. Один такий трактор за годину може прибрати до кілометра прикордонної просіки. Тобто, розчистити усю лінію кордону на Волині – потрібно менше двох місяців.
Його планують використовувати для облаштування та утримання прикордонних просік, контрольно-слідових смуг, прикордонних доріг. З її допомогою можна буде фрезерувати пеньки, коріння, каміння як на поверхні, так і в шарі ґрунту.
В подальшому персонал органів охорони державного кордону навчатимуть експлуатувати та обслуговувати нові колісні трактори та фрези. У відомстві зазначають, що облаштований в інженерно-технічному відношенні кордон скорочує терміни отримання інформації про порушення кордону та кількість персоналу, необхідного для охорони ділянки кордону. Також виключається вільне перетинання державного кордону транспортними засобами, а порушники витрачають певний час для перевантаження товарів, що дає змогу нарядам своєчасно прибути до місця порушення. Як повідомили в прес-службі Волинського прикордонного загону, до області обіцяний трактор ще не доїхав. Загалом прикордонники зараз утримують 1040 кілометрів просік та 2500 кілометрів контрольно-слідових смуг.