Одним із засобів захисту від коронавірусу є медична маска. Однак через ажіотаж вони швидко зникли з українських аптек, а в інтернеті їх пропонують за захмарними цінами. Тож українцям доводиться шити засоби захисту з підручних матеріалів.

Сімейна лікарка Тетяна Кравчук у коментарі 12 каналу розповіла, з чого можна шити маски вдома.

«Потрібно обирати лише цупку та натуральну тканину. Маску можна зшити із котону, льону, бавовни чи марлі», – каже лікарка.

Одним з найпопулярніших матеріалів для маски в домашніх умовах залишається марля.

«Вату використовувати не потрібно. Головне, щоб було три шари марлі. Маска має прилягати щільно – вірус може потрапити з бокових поверхонь всередину. Тому бажано зробити маску на зав’язках і регулювати її», – наголошує Тетяна Кравчук.

Марлеву маску можна використовувати кілька разів, якщо правильно її дезінфікувати і щоразу прати. Носити її можна максимум дві години, дезінфікувати після кожного виходу з дому. Навіть якщо ви були в магазині кілька хвилин, прийдіть додому і замочіть маску з пральним порошком або милом. Після прання обов’язково попрасуйте.

Медики наголошують, що на вулиці маску одягати не потрібно.

Тетяна Кравчук рекомендує не забувати й про інші засоби захисту, зокрема – про рукавички:

«Вірус важкий і залишається на поверхнях. А ми все робимо за допомогою рук. Отже все залишається на руках. Ми би рекомендували одягати рукавички, якщо виходите на вулицю. Одноразові латексні. Краще викидати їх після використання».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи вбиває горілка мікроби і як зробити домашній антисептик: поради луцького лікаря

Та лікарка наголошує: замість того, щоб шукати в аптеках маски і рукавички, краще залишатися вдома і не наражати себе на небезпеку.

«Якщо людина шукає маски, відвідуючи 10 аптек, ймовірність заразитися вища, ніж коли вона сидітиме вдома без маски», – каже Тетяна Кравчук.