Через зростання побоювань щодо коронавірусу антисептики для рук користуються підвищеним попитом. Купити їх зараз непросто: в аптеках усе розібрали, а в інтернет-магазинах нерідко завищені ціни. Зробити санітайзер можна й в домашніх умовах. 

ЯК ЗРОБИТИ АНТИСЕПТИК ВДОМА?

Всесвітня організація охорони здоров’я розробила простий рецепт для виготовлення цього розчину вдома. Для цього знадобиться:

• Етанол 96% (8333 мл) або ізопропіловий спирт (7515 мл);
• Перекис водню 3% (417 мл);
• Гліцерин 98% (145 мл).

Усі інгредієнти потрібно змішати і додати до них кип’яченої або дистильованої води. Кількість води залежить від бажаної консистенції. Отриманий розчин необхідно щільно закрити в герметичну ємність і потримати там протягом 72 годин.

ЧИ ВБИВАЄ МІКРОБИ ГОРІЛКА?

Якщо ж знайти усіх необхідних компонентів ні вдома, ні в аптеці не вдалося – запам’ятайте, що головним елементом санітайзерів є спирт, який становить близько 60% їхнього вмісту.

Сімейний лікар з Луцька Володимир Скляров у коментарі 12 каналу розповів, що горілка не може бути повноцінним дезінфікуючим засобом.

«В горілці 40%, а треба мінімум 60%. Але коли нічого немає, то і горілка підійте, і самогон. Якийсь мінімальний ефект це буде давати – краще, ніж перекис або взагалі нічого», – наголосив медик.

Він додав, що перекис водню не має дезінфікуючої дії, бо не містить спирту.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як вберегтися від коронавірусу: 11 порад від Ірини Вахович

Нагадаємо, станом на 10:00 20 березня в Україні зареєстровано 26 випадків коронавірусу. По всій країні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.Закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок.