Мастило відіграє в роботі двигуна важливу роль. Воно знижує інтенсивність тертя деталей, сприяє регулюванню температури, виводить з агрегату продукти згоряння. Під час експлуатації мастило забруднюється і поступово втрачає свої первинні властивості, тому його необхідно замінювати з періодичністю, яка зазначена в технічній документації до автомобіля. Деякі власники замовляють заміну оливи на станції техобслуговування. Але цю процедуру цілком можна виконати самостійно. У статті ми підкажемо, як це потрібно робити.

Як правильно замінити оливу самостійно

Який інвентар необхідний для заміни моторного мастила

Перш за все слід купити нове мастило і масляний фільтр. Ці два елементи потрібно замінювати одночасно. Фільтр накопичує забруднення, які рідина вимиває з мотора, тому засмічується і втрачає первісну пропускну здатність. Підбираючи моторні оливи 5W40, варто дотримуватись рекомендацій виробника транспортного засобу.

Для проведення маніпуляцій знадобиться такий інвентар:

  • знімач фільтра;
  • торцевий ключ;
  • воронка для заливки рідини;
  • ущільнювальне кільце під фільтр;
  • ємність для збору відпрацьованого мастила;
  • засоби індивідуального захисту.

Коли все необхідне підготовлено, можна приступати до заміни мастила.

Як правильно замінити оливу самостійно

 

Етапи заміни автомобільного мастила

Процедура виконується в кілька етапів:

  1. Підготовка машини. Для більш простого доступу до нижньої частини автомобіль встановлюють на оглядову яму або підйомник. Щоб повністю видалити відпрацьоване мастило, потрібно його трохи прогріти. Для цього мотор запускають і дають йому попрацювати протягом двох-трьох хвилин.
  2. Злив старого мастила. Спочатку слід відкрутити кришку з маслозаливного отвору, потім зняти пробку зливного отвору. Олива має витекти в попередньо підставлену ємність. Після зливу мастила пробку зливного отвору необхідно поставити на місце і додатково затиснути торцевим ключем.
  3. Заміна фільтра мастила. Спочатку потрібно демонтувати старий фільтр, потім встановити нове кільце ущільнювача. Щоб унеможливити протікання рідини та знизити ризик пересихання і зносу кільця, його слід злегка змастити моторним мастилом. Після цього можна встановлювати новий фільтр.
  4. Заливка свіжого мастила. Нову робочу рідину заливають через лійку. Після цього двигун запускають на кілька хвилин, а потім перевіряють рівень оливи за допомогою щупа. За необхідності доливають рідину.

Своєчасна заміна мастила забезпечить автомобільному двигуну надійний захист від зносу в ході експлуатації.