17 березня Верховна Рада ухвалила закон щодо штрафів за порушення умов карантину. 

Відповідне рішення підтримало 344 народні депутати, про це повідомляють на офіційному сайті Верховної Ради України.

Встановлюється адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Законом вносяться зміни до статті 325 Кримінального кодексу України, якими передбачено, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, якщо це спричинило або завідомо могло спричинити поширення цих захворювань, передбачений штраф від тисячі до трьох тисяч НМДГ (від 17 тис. грн. до 51 тис. грн) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Водночас закон запроваджує комплекс правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу. Це зокрема, можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінюватися режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби; заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни).

Йдеться також про заборону на притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів; віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин; продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг.

Зазначимо, станом на 17 березня в Україні офіційно зареєстровано 7 випадків захворювання на коронавірус, 4 з них – у Чернівецькій області, 2 – в Києві Ще одну хвору виявили на Житомирщині, врятувати її не вдалося. На Волині з підозрою на коронавірус госпіталізували трьох жінок, однак у жодної діагноз не підтвердився.

В Україні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.

Наразі у Луцьку закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок.