У волинських лікарнях з’явилися нові сучасні  апарати штучної вентиляції легень для лікування пацієнтів, які мають ускладнення від коронавірусу. Саме такого обладнання найбільше потребують лікарні під час пандемії. До цього медики в районах користувалися застарілим реанімаційним устаткуванням.

Медичні апарати експертного класу Astral 100 австралійського виробництва, передав благодійний фонд «Патріоти Волині» для потреб Ковельського МТМО, а також в районні лікарні Старої Вижівки, Ратного та Шацька.

“Ми вивчали світовий досвід, і за дорученням Степана Петровича фонд закупив чотири апарати ШВЛ, сертифіковані американською FDA (Державне управління з контролю якості продовольства, медикаментів і медичного обладнання США, – ред.). Таке обладнання працює в багатьох топових клініках Ізраїлю. А ми знаємо, що ізраїльська медицина — одна з найкращих у світі. Тепер такі апарати будуть використовувати для лікування волинян і в наших районних лікарнях. Паралельно ми також ведемо переговори про навчання наших спеціалістів. Переконаний, що досвід ізраїльських лікарів буде для нас корисним”, – наголосив директор благодійного фонду “Патріоти Волині” Павло Самолюк.

Під час пандемії коронавірусу всі країни світу зіткнулися з браком апаратів ШВЛ. Такого обладнання сьогодні бракує не лише на Волині, а й по всій Україні в цілому. У Шацьку, наприклад, такий апарат всього один. У Ратному та Старій Вижівці — по чотири. А необхідна кількість, кажуть медики, в рази більша.

“Кваліфіковані апарати нині купити майже неможливо. Замовляють їх за рік, за півтора наперед. До речі, апарати, які потрапили на Волинь, – це взагалі одні з топових апаратів у світі. Вони мають декілька програм: для дітей, для дорослих, для постопераційних пацієнтів”, – наголосив керівник медичних центрів Ізраїлю МЕДЕС і першого медичного центру Тель-Авіва Роман Гольдман.

 

“Той апарат, який у нас є в Шацьку, то він ще з 90-х років, коли я тільки-но прийшов на роботу. І на сьогодні він уже не відповідає вимогам часу. Тому   він вже скоріше представляє тільки якусь історичну цінність”, – пояснив лікар-анестезіолог Шацької районної лікарні Павло Петров.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Сьогодні медики знаходяться на передовій і їм потрібна допомога”, – Степан Івахів. ФОТО

“Ми маємо достатньо засобів індивідуального захисту. Медичними  препаратами також достатньо забезпечені, а от апарати ШВЛ — це найбільша проблема для нас. Для району потрібно десь в межах 10-ти, а то й 12-ти таких апаратів. У планах є закупити ще один апарат за бюджетні  кошти. З державних поставок у нас  апаратів не було”, – зауважив директор КП “Ратнівська районна лікарня” Михайло Бегаль.

 

Медики відзначають мобільність та універсальність переданих для лікарень апаратів, їхню здатність забезпечувати респіраторну підтримку в автономному режимі та високий рівень безпеки.

“Це портативний імпортний апарат високого класу. Він призначений для  надання дихальної підтримки під час транспортування в домашніх умовах, а  також в стаціонарі. Він передбачений для дітей і дорослих. Це дуже  актуально в цей час епідемії коронавірусу. Додатково нам допомогли з монітором пацієнта, що дасть змогу вимірювати всі параметри дихальної функції — це капнографія, насичення крові киснем. Є портативний пульсоксиметр і апарат для відсмоктування — все необхідне для пацієнтів, які знаходяться на штучній вентиляції легень”, – пояснив лікар-анестезіолог Ковельської ЦРЛ Андрій Гуска.

Також важливо, що такі апарати ШВЛ призначені для інвазивної та  неінвазивної штучної вентиляції легень.

“Інвазивна ШВЛ — це коли хворий пацієнт заінтубований і апарат повністю дихає за пацієнта. Неінвазивна — це більше як допоміжна: тоді трубка не стоїть, пацієнт самостійно дихає, а апарат лише допомагає. А дихальна недостатність – це не тільки при коронавірусі, а й при будь-якій важкій  пневмонії, при оперативних втручаннях, загальній анестезії. Дуже актуально при транспортуванні буде, якщо хворий в комі, самостійно не дихає”, – наголосив лікар-анестезіолог Старовижівської ЦРЛ Ігор Замостний.

Передані апарати ШВЛ замінять застаріле реанімаційне обладнання районних лікарень.

“Хочу подякувати Степану Петровичу, що він не забуває нашу лікарню і  допомагає нам в такий важкий час. І засобами індивідуального захисту для лікарів, які ми отримали і використовуємо. І відповідно цей апарат — його  реанімація обов’язково буде використовувати”, – сказала директорка КП “Старовижівська районна лікарня” Тетяна Свіржевська.

Це не перша допомога від благодійників для волинських лікарень: раніше  Степан Івахів та фонд “Патріоти Волині” передали медикам сучасний гематологічний аналізатор, кисневі концентратори, пульсоксиметри та засоби індивідуального захисту. Робота в цьому напрямку триватиме.

На першому етапі, коли ця біда почалася, ми приєдналися до допомоги, витрачали кошти і купляли з фонду обладнання, яке потрібно, аби рятувати життя людей. І це є пріоритетом, нашою кінцевою ціллю. Треба захистити наших медиків. Для того, щоб вони могли здійснювати свою роботу впевнено і знали, що ми за них дбаємо. І тепер наступила наша черга їм допомагати”, – наголосив Степан Івахів.    

Фото Поліни БЕРЕЗЮК