Молоде покоління обирає… Не всі уже пам’ятають цю фразу і її продовження. Але це не так і важливо, бо ми її продовжимо сьогодні по-іншому, не так, як було «в оригіналі». Отже: молоде покоління обирає сучасні технології і ресурси для перегляду відео, а люди старшого віку переважно, хоча й не стовідсотково, надають перевагу традиційному телевізору. Традиційному не у значенні маленького ящика на тумбочці, а в сенсі того, що є програма передач, яку ще можна прочитати в дивом уцілілій газеті, є сталий час, коли показують улюблені телепередачі чи серіал, є улюблені ведучі, які щоранку бажають своїм глядачам гарного дня або щовечора розповідають про заплутані життєві ситуації, знаходять рідних чи визначають кращого кухаря, інтелектуала, екстрасенса, супермаму чи супербабусю.  

Але повернемося до ящика на тумбочці. Зрозуміло і очевидно, що він уже не влаштовує нікого. І людей поважного віку також. Бо окрім того, що у будь-якому віці хочеться елементарного комфорту, у пенсіонерів часто виникають проблеми із зором чи слухом. Тому саме час, хто ще цього зробив, придбати своїй мамі, татові, бабусі чи дідусеві класний подарунок – новий телевізор!!!! А ми вам у цьому допоможемо.

Отже, обираємо телевізор для літніх людей. До речі, величезний вибір таких телевізорів є ось тут: https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/led_televizory.html

Перш за все, необхідно врахувати кілька важливих параметрів.

Розмір екрану – дуже важливо!

Для комфортного дивлення обирайте діагональ 40-50 дюймів. При цьому візьміть до уваги, що дивитися на екран діагоналлю 50 дюймів найкраще із відстані  2,5 – 3 метра. Пояснимо, як вирахувати цю відстань. Фахівці рекомендують дивитися телевізор з відстані, що в півтора – два з половиною рази перевищує діагональ екрана.  Розрахунки нескладні. Додамо лише, що 1 дюйм – це 2, 54 сантиметра.

Ну і щодо роздільної здатності. Щоб зображення було чітким і якісним, від якого просто отримуєш естетичну насолоду, обирайте телевізор, який відтворює зображення у форматі Full HD (розмір кадрів – 1920×1080)  або 4К (3840×2160).

Звук – інколи навіть важливіше, ніж картинка!

Якісний, чіткий і об’ємний звук. Його забезпечать хороші вбудовані динаміки. Зазвичай для невеликого приміщення цього буває достатньо. Якщо ви хочете мати більш насичений, потужніший, майже ідеальний звук, обирайте телевізор із можливістю підключення зовнішніх аудіосистем. Це можуть бути колонки, гарнітура або акустичні системи. Звертайте увагу на технічні характеристики звукового обладнання (до прикладу, потужність, частотний діапазон, співвідношення сигнал/шум). Якщо ж не розумієте усіх нюансів технічних характеристик, зверніться до продавців-консультантів або прочитайте відгуки інших користувачів.

Простота – наше все

Інтерфейс має бути простим у використанні.  Це означає, що пульт дистанційного керування має бути зручним, а меню – інтуїтивно зрозумілим, що дозволятиме людині без проблем налаштовувати різні параметри свого телевізора, скажімо, яскравість, контрастність, звук, мову, послідовність каналів. Також важливим є те, щоб ваш пристрій підтримував такі популярні додатки як YouTube, Netflix і мав HDMI, USB-порти та Wi-Fi для зручного підключення додаткових пристроїв. Бо ж часи і технології змінюються шаленими темпами. І вподобання глядачів теж. 

І на завершення

 Припустімо, що новенький сучасний пристрій уже стоїть вдома у ваших дідуся і бабусі. Потурбуйтеся про них – допоможіть налаштувати телевізор, під’єднайте його до інтернету, налаштуйте улюблені канали, поясність, як користуватися пультом, відкривати додатки, дивитися відео онлайн та користуватися голосовим пошуком. Можливо, навіть, напишіть невеликі інструкції з поясненням основних функцій.

І завжди залишайтеся на зв’язку зі своїми рідними, якщо їм знадобиться ваша допомога.